Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja kręgosłupa


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomnialam dodac,ze moje problemy zaczely sie jakies 5 lat temu ale bol w nodze zaczal sie ok.4 lat temu.Zaczal sie od bolu plecow i systematycznie schodzil w dol...Agnieszko-Nie wiem czy moge nazwac to co czuje niedowladem..raczej piekacy bol w tylnej czesci uda i mrowienie lydki i stopy... Napisze cos wiecej po wizycie u specjalisty Trzymajcie sie kochani:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość disc-Kasia

Aniu, objawy mam te same. Jak wspomniałam z każdym miesiącem jest lekka poprawa - więc trzeba być dobrej myśli. U mnie jeszcze czasem dodatkowo boli wdłuż cięcia, w dół i poziomo, na tej wysokości. Z siaaniem - też długo nie mogę sobie pozwolić.. Zapomniałam napisać, że bardzo pomagały mi zastrzyki z Nivalinu. Po takiej serii czułam wyraźna ulgę. Niestety, nie są tanie co mocno obciąza domowy budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani. Mam na imię ANIA i opowiem mi Wam moją historię nie wiem czy tylko tu się wszystko pomieśći....oki więc do rzeczy mam 23 lata i mam już dyskopatię pozniom l4 l5 zaczeło mi sie od tego ze bolało mi w odcinku ledzwiowym gdzyż nie moglam sie schylac wiec poszlam do rodzinego dala mi tabletki i doslownie po 2 przestało,Potem bol nasilal sie na nozke prawa teraz doszedl mi do kolana...doszlo nawet do tego ze nie moglam chodzic i tak jak chodzilam normlanie biegałam,tanczylam pracowalam to wszystko ulego zminie do tej pory mysle ze to zla bajka i zaraz sie obudzę i nie bedę czula tego bolu strasznego .....jestem juz po rechabilitacii 10 dni...a w szpiatalu jestem juz 19 dni dla mnie to koszmar ze nie moge isc do fryzjera i kosmetyczki ale juz wszystko poswiecam zebym juz przestalo bolec...dzis jak dostanę zastrzyk i kropolowki to chodze i mam sie dobrze ale bez tego wraca bol i nic nie pomaga leze na lozku i placze z bolu niestety.Moja mama odchodzi o zmyslow bo jestem jedynaczka a mi tez serce sciska..i z powodu mamy i z tego ze posypało mi się zycie bo przed szpiatalem mialam duzo spraw,,,,nie załamuję sie i nie podaje napewno nie! czuje ze bedzie dobrze i nie dopuszam innej obcii.Operacii nie boje sie jak tego jak dalej ja bede fuknkcjonowac I czy szybko dojdę do siebię...w niedziele mam operacje i marze już zeby to bylo po za mną żeby bylo normalnie... nastawiam się ze bedzie mi ciezej i bede musiala cwiczyc ale przeciez ludzie maja jeszcze gorzej! wiem ze będę dalej chodziła a z dnia na dzien będę sie lepiej czula na szczęcie jestem twarda-) wiec głowa do gory wszystkim ktorzy maja to co ja seredecznie pozdrawiam i mowię przeciez nie my piersi i nie i ostatni! pa kochani ps jak bede już po napisze,,,Białystok,cdn......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu!Bardzo dobrze,ze w Tobie taki optymizm tym bardziej ze jestes młoda osoba.Wiem i rozumiem o czym piszesz bowiem przeszlam juz 5-krotna operacje odcinka ledzwiowego L4-L5.Znam ten bol i podobnie jak Ty wyczerpalam wszystkie mozliwosci.Niestety wielka ulge przynosi tylko operacja.Bol powstaje na skutek ucisku i nie ma innej mozliwosci jak odbarczenie nerwu.W mojej sytuacji jest to sprawa nawrotowa.Nie wszyscy maja to samo...powtarzajace sie wypukliny masywne.Jestem pewna,ze znajdujesz sie w dobrych rekach.Mysle tutaj o neurochirurgu.Nie musisz sie niczego obawiac.Staniesz na nogi w tym samym dniu...w moim przypadku tak bylo za kazdym razem...a jestem po 50 tce.Czas pokaze i zrobi swoje.Napewno poczujesz duza ulge.Konieczna rechabilitacja poszpitalna i zaraz na oddziale popros o skierowanie.Pojedziesz za darmo i to w ciagu 3 miesiecy..zapamietaj to.Bez rechabilitacji marne efekty.Ze swoje strony zycze Tobie abys szybko wrocila do zdrowia i pelnej sprawnosci.Głowa do gory...bedzie dobrze.Pozdrawiam Ciebie i wszystkich cierpiacych...nie bojcie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pani krysiu ja wlasnie czekam na nastepna druga operacje , mam wstawione implanty na odcinku (l5s1) od pewnego czasu mam zanik czucia od pasa do lewej stopy okazalo sie ze mam ucisk na nerw stenoza i trzeba znowu operowac jest ogromny bol przy chodzeniu naprawde z dnia na dzien jest gorzej , operacje mam wyznaczona na koniec pazdziernika czekam od marca . boje sie ze to bedzie sie powtarzalo , operacja za operacja , zycze zdrowia i pozddrawiam bardzo serdecznie , agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Krysieńko...miło,że Pani napisała-) Nie miałam nigdy operacii i obawiam się...myślę ze to narmalne pewnie kazdy ma troszkę leku...czytam forum ale wiem ze niekiedy tu ( przepraszam jesli kogos uraziłąm,) są bajkopisarze... czuję ze Pani jest autentyczna i jesli moze Pani to poproszę o info,mianowice,-CZY PANI JEST SPRAWNA CALKOWICIE ? CZY SZEF DLUGO SIE GOI,CZY BOLI DLUGO? CZY SZYBKO DOCHODZI SIE DO SIEBIE JUZ PO OPERACII... rozumiem ze to sprawa indywidualna i kazdy ma inny organizm....ale chciałabym wiedzieć jak to jest.....CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,to znowu ja-Ania. Czytam Wasze odpowiedzi i ciesze sie,ze nie nie demonizujecie operacji.Ja dzis bardzo zaluje,ze zdecydowalam sie na nia tak pozno.Rechabilitanci mowia mi otwarcie,ze bol w posladku i mrowienie w nodze moze sie nigdy nie cofnac poniewaz nerw byl uciskany przez zbyt dlugi czas...za dlugi... gdybym tyle nie czekala dzis pewnie bylabym juz po rechabilitacji a tak...wielka niewiadoma:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE.widzę ze tu same ANNY...chyba cos jest niestety w tym imieniu bo znam wiele Anek i cągle cos nie tak...ale to pewnie tylko przesąd.Jestem na neurologii i wiele sie tu nauczylam a nawet zaprzyjaznilam brzmi moze dziwnie ale naprawdę czuje coś dziwnego tu... jutro idę na neurochirurgię i pewnie dziś bedę sie modlić dlugo...w niedziele mam operacje i boje sie co dalej....staram sie nie myslec o tym ale chyba nie da sie.poprostu marze juz o zwyklym zyciu. Wieksza ilosc ludzi odradzało mi operacje... tak jak i CI zapewne Aniu a dziś chyba toszke zalujesz widze ale moge CIE pocieszyc ze ten bol ciagle nie bedzie podobno on z czasem ustaje przyjamniej na jakis czas (DOBRE I TO) Nikt nie rozumie ze to MY bedziemy z tym zyli i to nas bedzie bolec wiec operacja nie jest chyba taka zla....napewno napisze juz po zabiegu jak sie mam....ANIU ILE ZWLEKAŁAŚ Z OPERACJĄ?/CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Aniu!!! rozumiem Pani obawy bo to pierwsza operacja.Przysiegam i mowie prawde...Nie jest zle po samej operacji....otrzymuje Pani takie srodki,ze nie czuje Pani dyskomfrtu .Stanie Pani na nogach w tym samym dniu.Szew goi sie jak kazdy inny...kwestia dwoch tygodni.Pani Aniu wierze ze dojdzie Pani do pelnej sprawnosci...kwestia czsu.Jestem po 5 tej operacji wiec trudno okreslicz czas dochodzenia do pelnej sprawnosci.Po pierwszej doszlam juz w szpitalu i 14 lat mialam spokoj.Wierze,ze Pani szybko stanie na nogi....duzo zalezy oczywiscie od Pani.Lekarz swoje zrobi...a reszta nalezy do pani....rechabilitacja.Pani Aniu...BEDZIE DOBRZE***GLOWA DO GORY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu,klopoty mam od ok 5 lat.Decyzja o operacji zapadla pol roku przed operacja,ktora mialam w lutym....Nie boj sie...kilka lat temu mialam okropne zapalenie zatok.Zajete zatoki czolowe i przynosowe..lekarze zalecali punkcje.Oczywiscie nie znalazla sie ani jedna osoba ktora by mi tego nie odradzila..straszono mnie bolem,nawrotami i koplikacjami po.Nie zdecydowalam sie,wysuszylam je.Efekt...leczenie trwajace dlugie miesiace i...nawracajace zapalenia zatok przy kazdej brzydkiej pogodzie..Zaluje.Przy operacji wstawienia dysku bylo jeszcze gorzej..a dzis?? Konsekwencje ponosze tylko ja!Wiedzialam,ze bede operowana w b.dobrym prywatnym szpitalau w W.Brytani..a mimo to czekalam,nie wiem na co.Operacja udala sie:) postawili mnie na nogi na drugi dzien.Kolejny dzien-podnioslam raz jedna raz druga noge,na 3-ci zrobilam 2 kroki do przodu itd...mialam wstawiony dysk od przodu,mam pozioma blizne dlugosci ok 7cm,nie boli w wyglada calkiem ok:)) Bolalo,nie powiem,ale sa leki..i tak je bralam tonami przed.Moglam wrocic do pracy po ok 1.5 m-ca ale poniewaz mam siedzaca prace(co nie jest zalecane) i moglam sobie na to pozwolic wrocilam po 2.5. Jesli wiesz,ze jestes w dobrych rekach to nie boj sie tej operacji..bede trzymac kciuki.Nikt kto nie choruje nie ma prawa nas oceniac i straszyc!! Ja mam 29 lat..i chce zyc bez bolu..chce miec dziecko..chce zyc!! Trzymam za Ciebie kciuki...poradzisz sobie:) a pozniej bedzie rechabilitacja i juz tylko lepiej.e czekac na ..bede czekac na Twoja odp.Moze wymienimy sie nr.gg:) Pozdrawiam cieplutko Ania2 (za duzo Ani na forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,to ja ANIA Z BIAŁEGOSTOKU...piszę tu od paru dni...prawdopodobnie będe miala ta operacje albo w niedziele tak slyszlam od neurochirurga ale jakos w to watpie pewnie odbedzie sie w poniedziałek...przygotowuje sie psychicznie i marze zeby bylo juz po i było oki..Niby po zastrzyku i kroplowkach nie boli ale juz borykam sie z tym bolem ok 2 miesiecy nom stop jak wstaje codziennie i zasynam mam to samo...mrowienie w stopie czasem i bol do kolanka codziennie,jestem juz 19 lub 20 dni w tym okropnym starym szpitalu sama sie pogubilam w dnich jak sie nie wychodzi traci sie rachube we wszystkim.marze zeby juz było narmalnie to wiem ze z reszta se poradze .....cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anulko,Ty jeszcze na forum?:) Nie boj sie kochana,nie trzeba. Gdybym wiedziala wczesniej to co wiem na temat operacji i tego co jest po nie zwlekalabym z nia ani minuty..I dzis zapewne tulilabym w ramionach swoje malenstwo i cieszyla sie zyciem a tak miotam sie pomiedzy praca(na pol etatu),szpitalami i rehabilitacja...Z calym przekonaniem twierdze,ze poddalabym sie jej jeszcze raz gdybym wiedziala,ze mi choc troszke ulzy..Głowka do gory...bedzie dobrze..zobaczysz:)) Spij dobrze Ania2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie tu ANIA z Białegostoku....słuchajcie to juz jutro! boje sie... nie umiem okreslic uczucia..a najbardziej tego ze chce normalnie zyc i chodzic biegac.... a widze tu ludzie chodza no ale siedziec zero a o schylaniu mowy nie ma...ja po zabiegach chodze a jak pomysle ze bede ,nwalitka tak jaby, to umieram ze stachu... cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu z Białegostoku, trzymam kciuki za Ciebie. Właśnie po to idziesz na operację, byś normalnie żyła. Wiem, iż takie myślenie pomaga - najlepiej być dobrej myśli - na martwienie się (odpukać) jest czas po... jak nie wszystko się uda. A tak - nie zapeszyć. Mimo wszystko spokojnej nocki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Mała:) i po co był ten strach?:D ciesze sie razem z Toba...To teraz prosze o potrzymanie za mnie kciukow....7 pazdziernika bede miec zrobiony jakis zastrzyk...Lumbar Epidural Steroid Injections...troszke pogrzebalam w googlach i strach mnie oblecial,chyba wiekszy niz przed operacja:( Lekarz mowi,ze w wielu przypadkach to pomaga...oby.. Pozdr.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu piszą Ci którym się udało. Znam drugie tyle, którzy czują się źle, chociażby ja. Operował mnie bardzo dobry lekarz i niby wszystko się udało ale ból pozostał i to czasem większy niż przed zabiegiem. Powinnam iść na drugą operację, ale dopóki chodzę nie zdecyduję się. Dziś mija dokładnie rok jak byłam operowana. Już nie umiem pozytywnie myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dziewczyny!!.Nie wiem za czym wy czekacie...zrobcie ponowny rezonans i wszystko bedzie wiadome.Nie mozna zyc z bolem.Kazdy lekarz chce jak najlepiej..niestety w niektorych przypadkach to sprawa nawrotowa.Nie ma nic gorszego od bolu.Wiem o czym piszecie bowiem sama przeszlam 5 operacji.Uwierzcie ze warto walczyc do skutku...nic gorszego wam nie grozi.Pozdrawiam wszystkich cierpiacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×