Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na kości ogonowej.


Gość Mateusz27x

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz27x

Witam... Od kilku lat (minimum 5-6) mam na kości ogonowej po jednej stronie twardy guzek. (Tak jakby na wyrostku kości guzicznej patrząc po zdjęciach) Jest to twarda narośl na kości lub wypchnięta kość. Podejrzewam, że nabyłem to w wyniku jakiegoś urazu około 20 roku życia. Nie boli mnie ta zmiana, nie powiększa się, zawsze jest taka sama odkąd pamiętam. Jednak od pewnego czasu pobolewa mnie prawy krzyż i biodro w stawie i poniżej. (Mam staw trzaskający od niefortunnego upadku w wieku 19 lat). Byłem z tym nawet kiedyś na rehabilitacji bo miałem przykurcz mięśni przy kaletce. Zacząłem się zastanawiać czy mój ból nie jest związany z tą zmianą. Pytałem kiedyś o to ortopedy który zbagatelizował ten problem mówiąc że mam lekką skoliozę z rotacją kręgosłupa i to spowodowało wypchnięcie tej kości do tyłu po jednej stronie. Jednak nie wykonał żadnych badań tylko *pooglądał* mnie. Możliwe to? Pytałem o to również lekarza pierwszego kontaktu to również bez żadnych badań stwierdził że to nic groźnego że tam są trzy kostki i jedna czasem się tak wywija bo że one zrastają się około 20 roku życia. Jako że coraz bardziej dokucza mi to trzaskanie w stawie biodrowym planuje wybrać się ponownie do innego ortopedy i wyprosić na nim jakieś prześwietlenia. Obawia mnie to trochę bo trafiłem gdzieś na artykuł o guzach olbrzymiokmórkowych i martwi mnie to. Narośl ta nie boli mnie, wiadomo że jak długo krzywo siedzę to czuję że ją tam mam, ale przy dotyku nie odczuwam bólu niej i okolic. Jest wielkości może 1cm wystając z pół centymetra. Co o tym myślicie? Inne badania (miałem nie dawno robione do pracy) takie jak USG jamy brzusznej, RTG płuc, morfologia w porządku. Może mieć w ogóle jakieś zgrubienie kości po urazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×