Stłuszczenie wątroby

u?ytkownik
Molgli

Czy mógłby mi pan Dr. coś więcej powiedzieć o takim wyniku badania USG:

OPIS BADANIA :
Wątroba jest prawidłowej wielkosci i podwyższonej stluszczeniowej echo strukturze. PŻW i żyła wrotna mają prawidłowa szerokość. Pecherzyk żółciowy jest prawidłowej wielkosci, cienkoscienny, bez złogów. Trzustka i aorty nie widoczna. Sledziona jest prawidłowej wielkosci, homogenna. Nerka prawa jest prawidłowej wielkosci, bez cech zastoju, stosunek miazszowo-rdzeniowy jest prawidłowy, możliwość złogów do 3 mm. Nerkach lewa jest prawidłowej wielkosci, bez cech zastoju, złogów nie uwidoczniono, stosunek miazszowo-rdzeniowy jest prawidłowy. Pęcherz moczowy jest symetryczny, gładki. Wolnego płynu w jamie brzusznej nie stwierdzono.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
EFKA

Nie jestem lekarzem, ale mam do czynienia z wątrobą. Czy wątroba ma cechy stłuszczenia pokażą też badania krwi. Warto zrobić ALAT Aspat GGTP bilirubine fosfotaze alkaliczną. Można też zrobic badanie na cholesterol i w razie watpliwości udać się do hepatologa. leczy watrobe.

u?ytkownik
EFKA

Złogi 3 mm to może być piasek w nerkach

u?ytkownik
Barbara

Warto jest zrobić sobie badania tak jak wspomina osoba powyżej.
Sama walczyłam ze stłuszczeniem wątroby i co mi pomogło to ostropest plamisty. Warto jest kupić sobie suplement w mieszance ziołowej takiej jak Hepa Vitale. Oraz pić regularnie bo tylko regularne przyjmowanie da Ci dobre efekty. Kuracja będzie troche trwała ale zobaczysz efekty.

Twoja odpowiedź