Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dzikie mięso na palcu u stopy


Gość 19stasiu9

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 19stasiu9

Witam. juz 3 lata chodze z dzikim miesem na palcu na stopie, bo wbijał mi sie paznokiec w skore. postanowilem go nie wycinac i czekac az wyjdzie na zewnatrz i wyszedl. Teraz mnie nic nie boli chyba ze walnę sie gdzies tym palcem. Ale dzikie mieso zostalo niestety. Nie chce isc do chirurga bo boje sie lekarzy. Czy ktos wie jak mozna to domowymi sposobami wyleczyc? licze na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemem wrastających paznokci borykam sie od roku, w lutym zerwano mi płytkę paznokciowa na dużych palcach u stop. Po odrosnieciu płytek paznokcie i tak wyrastały, od pół roku leczę palce u podologa. Niestety nie zawsze podolog ma wiedzę na temat tego, jak skutecznie leczyć towarzyszące leczeniu rany, pojawiające sie infekcje, opuchliznę (ja akurat tak trafiłam) - dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego gabinetu. Od miesiąca meczylam sie z tzw *dzikim mięsem*. Tydzien temu trafiłam do Pani Elżbiety Szkiler, pielęgniarki z Elbląga, która specjalizuje sie w leczeniu ran przewlekłych i całe szczęście, bo zaleciła mi bardzo skuteczna terapie na pozbycie sie bolesnego problemu. Dostałam *Activion Tube* (medyczny miód manuka), do tego opatrunek *Allevyn Classic*, który zabezpieczam plastrem ViscoplastPolopor 5x25mm (hipoalergiczny, skóra oddycha, plaster papierowy), przed każda zmiana opatrunku (a zmieniam raz na dobę odkażam ranę octeniseptem, chwile przykładam wyjałowiona gaza a następnie przykładam zaleconym przez Panią Elę opatrunkiem). Dziś mija trzeci dzień, od kiedy zastosowałam ta terapie i po dzikim mięsie nie ma juz śladu, miód manuka powoduje, ze martwy naskórek mięknie i znika:) Bardzo polecam ten sposób, zwłaszcza ze nic nie boli, a wiem z własnego doświadczenia, ze to bardzo bolesna przypadłość. Życzę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×