Przyczyna bólu w plecach i klatce piersiowej

u?ytkownik
asia

Witam!
Ja mialam rowniez takie dolegliwosci jak bol pod zebrami piorunujacy az do plecow, a dokladnie w okolicy lopatki. Zrobilam USG i to byly kamienie w woreczku zolciowym!!! Teraz jestem 3 mies po laparoskopii i bol zniknal!

Reklama
u?ytkownik
Powodzenia

Nie napisałyście drogie panie ile macie lat (tak , tak wiem, dżentelmeni o to nie pytają, ale ja mogę wam cos podpowiedziec i srednio mi zalezy na byciu dżentelmenem, bo to co niektórym mogę powiedziec i tak nie bedzie miłe).

Jezeli problem dotyka kobietę, która rodziła to ta infromacja też jest wazna. Aktywnosc fizyczna - to jest też wazne. Łożko na któym spicie, nie mniej wazne. Ile czasu spedzacie przed komputerem - tylko bez kłamstw.

Waga - drogie panie, masa ciała, wzrost, tendencje do tycia ....

Podsumujmy: kobieta , która urodziła dziecko skarzy sie na przewlekłe bole pleców, przez 9 miesiecy przed sobą nosiła *worek* o całkowitej masie okolo 1/3 swojej masy, z racji podwójnego apetytu konsumowała za dwóch, po urodzeniu masa ciała nie wróciła do normy (co najwyzej zostaje taka sama lub podobna). Patologiczne skrzywienie kregosłupa? A czemu nie?

Aktywnosc kobiety - ograniczona do przebieżki po pasażu handlowym i podczas rutynowego sprzatania w domku. Z nudów częste przesiadywanie przed komputerem (jesli dłuzej niz 2 godziny na dobę - to juz jest źle).

Łóżko - pierwsze łóżko małżeńskie, kupione dla dwojga, aby sie podobało i pomiesciło dwie dorosłe osoby. A co z ergonomią? A kto by tam się tym przejmował, wązne, ze można się bzyknac *-)
Łóżko, źle dobrane, za miękkie, za twarde, nierówne z załamaniami, pochylone jak wersalka w jedną stronę, pościel, poduszki zbyt wysokie, zbyt miekkie. To wszystko ma bezpośredni wpyw na sam komfort spania, ale takze na proces patologiczny *krzywienia się* gnatów.

Jak doliczycie fakt, ze nie jestescie juz sikającymi 16-stkami, a kobietami z predyspozycją do róznych skolioz, które z racji Waszego nieergonomicznego trubu zycia NAPEWNO się rozwiną i będą dokuczały w dalszym zyciu zalecam jako ten, który sie z tego wyleczył:

ZMIANĘ TRYBU ZYCIA i przemeblowanie sypialni.

u?ytkownik
Maria

Boże facet co ty wiesz my zakupy sprzątanie prasowanie obiadki dzieci a Wy gazeta TV i co tmożesz wie o bólach ,my rodzimy a potem cierpiący przez lata nie możemy sie wyciszyć ,potem boli zwłaszcza nocą gdy organizm wypoczywa my po cichu cierpiący . Kobieta sie rodzi po to by byc niewolnic&#230* dla Was *FACETÓW * a Wy cały czas krytykujecie i macie o cos pretensje Wy MACZO jak nie potrafisz współczuć to siedź cicho

u?ytkownik
Lawinia

Kochani moi cierpiący ,ja to wszystko znam- ból pleców, klatki piersiowej, z lewej i z prawej strony,mostka i pod mostkiem i tzw. dołka pod mostkiem,żołądka i brzucha ( raczej powłok ),bóle pod żebrami, to z lewej to z prawej strony. Bóle czasem lekkie , czasem mocniejsze ,ale bywały takie ,że wyłam i z płaczem dzwoniłam po lekarza, bo z domu wyjść nie mogłam.WSZYSTKIE badania ZAWSZE były bardzo dobre.Diagnozy różne,a to podrażnienie splotu słonecznego, a coś z układem współczulnym. I tak od 23-go roku życia ,a mam obecnie 64 lata.Teraz wiem że są to nerwobóle, a powodem STRES ,STRES, STRES. O przyczynach stresu nie będę pisała, każdy je ma.Ciąża ,poród, małe dzieci ,duże dzieci, brak wsparcia, osamotnienie- wystarczy.A stres MUSI wyjść! Cieszmy się, że to tylko nerwobóle, a nie np. wieńcówka, wrzody , nowotwór lub choroby z autoagresji.Z biegiem lat nauczyłam się radzić sobie ze stresem, ataki są coraz rzadsze. A w razie bólów stosuję w zależności od nasilenia: gorące okłady, no-spa,pyralgina + relanium .Przy bardzo silnych bólach- wszystko naraz, a pyralginy dwie. Pozdrawiam, odpiszcie.

u?ytkownik
teresa

Też mam 64 l. odwiedziłam różnych lekarzy wszystkie badania różne leki chwilę pomogło i dalej ból jest tylko za wizyty nikt nie odda dużo wydałam i dalej stękam straciłam zufanie do lekarzy .

u?ytkownik
osia

Jesli pani pomagaja 2 pyraligny,nospy itp na ból kręgosłupa to to na pewno nie jest silny ból kregosłup

u?ytkownik
Paulina

Chłopak ma takie bóle pleców nad ranem. Jak jest w pozycji półleżącej to jeszcze uda mu się na chwilę zdrzemnąć. Bóle pojawiają się w różnych miejscach, najczęściej na wysokości mostka. W ciągu dnia też się zaczęło ale nie aż tak mocno i wtedy jest w okolicy lędźwiowej. Stresu jest sporo bo nigdzie nie chcą płacić pieniędzy za wykonaną pracę.
Jak pójdzie do lekarza to powiem żeby też wspomniał o stresie. Może to nerwobóle. Zobaczymy co będzie.
Piszcie jak się potoczyły wasze sprawy, to zawsze pomaga jak się przeczyta, że można się tego pozbyć.
Pozdrawiam

u?ytkownik
Iwcia

Witam wszystkich. ..postanowiłam też napisać o tych bólach bo mam takie same i już nie radzę sobie z tym chodzę od lekarzy do lekarzy każdy mówi coś innego i na okrągło jestem jak nie zastrzyki to tabletki i mówi mi lekarz że mam krzywy kręgosłup. jestem bardzo aktywna codziennie ćwiczę więc to nie jest tak że siedzę i nic nie robię, a ból się nasila nawet jak ćwiczę to bardzo odczuwam ból pieczenie rwanie. tu panie napisaliście że macie trochę więcej lat ale to mało istotne bo ją mam 35 lat więc już nie wiem. a najgorzej jak pójdę do lekarza i on mi mówi że ja jestem młoda i nie ma mnie prawa boleć kręgosłup to mnie w. tym momecie trafia, jak ktoś nie zna takiego bólu to nawet nie powinien się wypowiadać
Pozdrawiam. ....

u?ytkownik
aria

To prawda że mając dziesiont lat adziescia trochę lżej człowiekowi że ból pod lopadkami pleców dotyka wszystkich dlaczego wiec jest nie uleczalny albo nie leczony prawie 10 lat cierpie lecze się ico przeciw bolowe lekitrochu złagodzą to znowu ból wraca lekarz kręgosłup albo nerwy i wyniki mam dobre i co ja mam zrobić jestem słaba coraz więcej niemoge cwiczyc biegac mysle że lekarzom niechce się za tę chorobę zabrać wyniki dobre a złamana jestem bo pomimo tylu starań ikosztu wciąż boli

Twoja odpowiedź