Przyczyna bólu w plecach i klatce piersiowej

u?ytkownik
asia

Witam!
Ja mialam rowniez takie dolegliwosci jak bol pod zebrami piorunujacy az do plecow, a dokladnie w okolicy lopatki. Zrobilam USG i to byly kamienie w woreczku zolciowym!!! Teraz jestem 3 mies po laparoskopii i bol zniknal!

Reklama
u?ytkownik
Powodzenia

Nie napisałyście drogie panie ile macie lat (tak , tak wiem, dżentelmeni o to nie pytają, ale ja mogę wam cos podpowiedziec i srednio mi zalezy na byciu dżentelmenem, bo to co niektórym mogę powiedziec i tak nie bedzie miłe).

Jezeli problem dotyka kobietę, która rodziła to ta infromacja też jest wazna. Aktywnosc fizyczna - to jest też wazne. Łożko na któym spicie, nie mniej wazne. Ile czasu spedzacie przed komputerem - tylko bez kłamstw.

Waga - drogie panie, masa ciała, wzrost, tendencje do tycia ....

Podsumujmy: kobieta , która urodziła dziecko skarzy sie na przewlekłe bole pleców, przez 9 miesiecy przed sobą nosiła *worek* o całkowitej masie okolo 1/3 swojej masy, z racji podwójnego apetytu konsumowała za dwóch, po urodzeniu masa ciała nie wróciła do normy (co najwyzej zostaje taka sama lub podobna). Patologiczne skrzywienie kregosłupa? A czemu nie?

Aktywnosc kobiety - ograniczona do przebieżki po pasażu handlowym i podczas rutynowego sprzatania w domku. Z nudów częste przesiadywanie przed komputerem (jesli dłuzej niz 2 godziny na dobę - to juz jest źle).

Łóżko - pierwsze łóżko małżeńskie, kupione dla dwojga, aby sie podobało i pomiesciło dwie dorosłe osoby. A co z ergonomią? A kto by tam się tym przejmował, wązne, ze można się bzyknac *-)
Łóżko, źle dobrane, za miękkie, za twarde, nierówne z załamaniami, pochylone jak wersalka w jedną stronę, pościel, poduszki zbyt wysokie, zbyt miekkie. To wszystko ma bezpośredni wpyw na sam komfort spania, ale takze na proces patologiczny *krzywienia się* gnatów.

Jak doliczycie fakt, ze nie jestescie juz sikającymi 16-stkami, a kobietami z predyspozycją do róznych skolioz, które z racji Waszego nieergonomicznego trubu zycia NAPEWNO się rozwiną i będą dokuczały w dalszym zyciu zalecam jako ten, który sie z tego wyleczył:

ZMIANĘ TRYBU ZYCIA i przemeblowanie sypialni.

u?ytkownik
Maria

Boże facet co ty wiesz my zakupy sprzątanie prasowanie obiadki dzieci a Wy gazeta TV i co tmożesz wie o bólach ,my rodzimy a potem cierpiący przez lata nie możemy sie wyciszyć ,potem boli zwłaszcza nocą gdy organizm wypoczywa my po cichu cierpiący . Kobieta sie rodzi po to by byc niewolnic&#230* dla Was *FACETÓW * a Wy cały czas krytykujecie i macie o cos pretensje Wy MACZO jak nie potrafisz współczuć to siedź cicho

u?ytkownik
Lawinia

Kochani moi cierpiący ,ja to wszystko znam- ból pleców, klatki piersiowej, z lewej i z prawej strony,mostka i pod mostkiem i tzw. dołka pod mostkiem,żołądka i brzucha ( raczej powłok ),bóle pod żebrami, to z lewej to z prawej strony. Bóle czasem lekkie , czasem mocniejsze ,ale bywały takie ,że wyłam i z płaczem dzwoniłam po lekarza, bo z domu wyjść nie mogłam.WSZYSTKIE badania ZAWSZE były bardzo dobre.Diagnozy różne,a to podrażnienie splotu słonecznego, a coś z układem współczulnym. I tak od 23-go roku życia ,a mam obecnie 64 lata.Teraz wiem że są to nerwobóle, a powodem STRES ,STRES, STRES. O przyczynach stresu nie będę pisała, każdy je ma.Ciąża ,poród, małe dzieci ,duże dzieci, brak wsparcia, osamotnienie- wystarczy.A stres MUSI wyjść! Cieszmy się, że to tylko nerwobóle, a nie np. wieńcówka, wrzody , nowotwór lub choroby z autoagresji.Z biegiem lat nauczyłam się radzić sobie ze stresem, ataki są coraz rzadsze. A w razie bólów stosuję w zależności od nasilenia: gorące okłady, no-spa,pyralgina + relanium .Przy bardzo silnych bólach- wszystko naraz, a pyralginy dwie. Pozdrawiam, odpiszcie.

u?ytkownik
teresa

Też mam 64 l. odwiedziłam różnych lekarzy wszystkie badania różne leki chwilę pomogło i dalej ból jest tylko za wizyty nikt nie odda dużo wydałam i dalej stękam straciłam zufanie do lekarzy .

u?ytkownik
osia

Jesli pani pomagaja 2 pyraligny,nospy itp na ból kręgosłupa to to na pewno nie jest silny ból kregosłup

Twoja odpowiedź