Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tupulmonis dgn. carcinoma.planoepitheliale. metastaticum.


Gość Ania O

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już wyniki mojego taty: Męszczyżna lat 58 rozpoznanie: Mikroskopowo guzek o średnicy 15mm szaro-beżowy na przekroju lity szary. Mikroskopowo DGN.CARCINOMA.PLANOEPITHELIALE.METASTATICUM. Dodam iż jest to guz wycięty z głowy. MR głowy z 18.09.2009. badanie wykazało obecność dobrze wysyconych środkiem kontrastowym ognisk owalnych o charakterze meta-neo. (co to znaczy ?) jedno małe ognisko widoczne na wyspie lewej o średnicy 5 mm a drugie o średnicy 12mm znajduje się w części górnej płata czołowego prawego.Drugie ognisko posiada wyraźną strefę obrzękową.Dodam iż tata ma przewidziane 10-cykli naświetlania (już był 4 razy) tzn.po wycięciu pierwszego guza głowy 15mm pozostały jeszcze dwa (12 i 5mm) ale myślę, że kluczową rolę odgrywa tu guz płuca prawego 35mm i dlatego są przerzuty.Proszę o odpowiedź czy rozsądna jest operacja-tak sugerują lekarze z centrum onkologii w Warszawie, czy może chemia? co będzie lepsze i jakie są rokowania.Pacjent nie odczuwa żadnych bólów i po naświetlaniu dobrze się czuje, palił ale rzucił ponad rok temu, nie pije alkoholu ale niestety pracował w hucie 40 lat......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o raka płuca to jeśli lekarze widzą wskazania do operacji to najlepiej się jej podjąć. O rokowaniu najlepiej rozmawiać z lekarzami, którzy chorym się opiekują. Wiedzą jaki jest jego stan ogólny. Na podstawie tych informacji trudno to przewidzieć. Dlatego decyzję o zabiegu radzę również omówić z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×