Zgrubienie i fioletowe żyłki na łydce

u?ytkownik
Krystian

Mam 24 lata i do 20 roku życia przez 7 lat grałem w piłkę nożna od 4 lat nie uprawiam sportu, pracuje a praca moja polega na ciągłym staniu lub szybkim przepieczeniu się. Od jakiegoś czasu już dość długiego mam na boku łydki prawej nogi zgrubienie okolu 1 cm średnicy wygląda jak siniak , i od tego miejsca przesuwając ręką w dół stopy idzie wyczuć taką wyczuwalną pogrubioną *ścieżkę* aż do kostki gdzie wokół niej widać pogrubioną żyłę. Niedawno zauważyłem tez kostka jest posiniała a na stopie pojawiły się takie drobne fioletowe żyłki, czego wcześniej nie było. Chciałbym wiedzieć czego to są objawy, czy jest to coś poważnego i jak to się leczy?

Reklama
u?ytkownik
stappler

Z opisu jaki Pan przedstawił wynika, że prawdopodobnie jest to powiększony żylak (być może częściowo wykrzepiały) z równoczesnym powolnym rozwojem uogólnionym żylaków. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym. On postawi trafną diagnozę i zaaplikuje odpowiednie leczenie (jeśli to żylaki to maści, kremy, tabletki, terapia uciskowa, odpowiednia profilaktyka lub być może zaproponuje leczenie zabiegowe).
Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź