Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laparoskopia pęcherzyka żółciwoego a zagrożenie życia


Gość GOSIA

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno USG wykazało u mnie kamicę pęcherzyka żółciowego i skierowano mnie do szpitala. Mam pytanie jakie badania należy wykonać przed operacją? Kiedy udać się do szpitala? Jaką stosować dietę. No i najważniejsze mam 31 lat i małe dziecko. Czy ta operacja jest bezpieczna i czy nie stwarza zagrożenia dla życia i jak długo przebywa się w szpitalu? Bardzo się boję i nie wiem co mam robić. DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skierowaniem do oddziału chirurgicznego należy udać się do szpitala. Tam zostanie Pani wyznaczony termin przyjęcia. Jeśli lekarz wyznaczający termin nie zaleci żadnych badań przed zabiegiem należy zgłosić się w dniu przyjęcia na czczo. W dniu przyjęcia zostaną wykonane u Pani podstawowe badania i zostanie Pani skonsultowana anestezjologicznie. Na drugi dzień zostanie Pani zoperowana. Jeśli wszystko przebiegnie bez powikłań dwie doby po zabiegu powinna Pani zostać wypisana ze szpitala do domu. Każdy zabieg jest obarczony ryzykiem powikłań. Nikt nie zagwarantuje Pani, że wszystko przebiegnie bez najmniejszych problemów. Jednak zabieg laparoskopowej cholecystektomii w przypadku nie zmienionego, ostro zapalnie, kamiczego pęcherzyka żółciowego zazwyczaj przebiega bez istotnych i groźnych powikłań. Jeśli wystąpią nie zagrażają Pani życiu i są nader rzadkie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×