Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz/zgrubienie tuż pod dolnym mostkiem


Gość tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 50 lat. Od wielu (ok. 20 lat) lat odczuwam bolesność przy ucisku tuż pod dolnym mostkiem (dołek-wydaje się jakby było zrośnięte z żebrem/zakończeniem łuku mostka na samym środku ) i wyczuwam w tym miejscu twarde zgrubienie. Ostatnio zgrubienie powiększyło się nieco i odczuwam dyskomfort (nie ból, lecz ucisk), szczególnie w pozycji siedzącej w zgięciu do przodu. Nie mam zaczerwienienia w tym miejscu. Bez uciśnięcia w ten punkt bólu nie mam. Nie wiem czy może mieć coś z tym wspólnego, przypuszczalnie refluks (częste zgagi, szczególnie w pozycji leżącej lub przy nachyleniu- po wzięciu Ranigastu ustępuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić dokładnie co jest przyczyną dolegliwości bez badania bezpośredniego. Raczej ból spowodowany refluksem żołądkowo-przełykowym jest niezależny od dotyku, nawet w miejscu dołka pod mostkiem (sercowego) i występuje samoistnie. Oczywiście, aby ocenić stan żołądka, przełyku i dwunastnicy trzeba by wykonać gastroskopię. Dolegliwości bólowe w dołku pod mostkiem ze zgrubieniem mogą świadczyć o występowaniu nerwobólu lub zmian patologicznych w tkance podskórnej, kości mostka. Proszę z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy założyć jakieś stowarzyszenie lub klub ponieważ mam to samo tylko od około dwóch lat. Pociesza mnie że można mieć tę dolegliwość przez 20 lat. Jak ja się znam na medycynie to w takim razie lekka przypadłość jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja też się do takich osób zaliczam. też mam taką gulkę pod mostkiem, w sumie to na co dzień tak nie boli ale jeśli dotykam, to czuje ból. Miałem robione do tej pory USG i na badaniu wszystkie organy mam w porządku. W Poniedziałek idę do lekarza po skierowanie na Gastroskopie. Jeżeli coś Panowie będziecie o tym wiedzieć proszę napiszcie, jeżeli Ja coś będę wiedział także o tym napiszę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam dokładnie takie same objawy jak opisujecie. W dołku sercowym mam takie zgrubienie. Ogólnie to zwykle mnie nie boli, ale są takie dni ze czuje potworny ucisk. Ale bywają takie dni jak dzisiejszy np, ze po zjedzeniu okropnie boli. Kiedy miałam badania do pracy lekarka nadusiła w to miejsce i zabolało. Powiedziała, że może być to związane może z wrzodami na żołądku. Kazała pójść do lekarza rodzinnego po skierowanie na gastroskopie. Jeszcze nie poszłam bo się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dan san...

ja tez mam gulke pod mostkiem wyraznie wyczówalną ale mnie ona nie boli jak wbije palce i wciągne brzuch to łapie za nia i nic nie boli , wogle nic mnie nie boli dobrze sie czuje cwicze,biegam,pływam,czasem pije gorzałe i zyje w zdrowiu :) w moim przypadku jest to bardzo zastanawiające a wybadałem te zgrubienie czy jak to nazwac nie dawno jakiś rok temu i do dziś szukam odpowiedzi co to jest..... gula pod mostkiem od końca mostka i ma jakies dwa centymetry srednicy . pozdrawiam wszystkich bądzcie zdrowi i kochajcie bliznich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ja tez kilka m-cy temu zauwazylam gule wielkosci orzecha wl.na wyrostku mieczyk.Bylam u lekarza rodzinnego,kazal o tym nie myslec(latwo mowic jak kogos nie dotyczy)ale w koncu dal skier.do chirurga.Ten tez powiedzial ze jak nie boli i nie powieksza sie to dac dac sobie spokoj.Minelo troche czasu i wydaje mi sie ze sie gula powieksz.wiec jutro ide do innego chirurga na to samo skierow. i zobacze co powie kolejny lekarz.Troche sie boje.Jak bedzie wiadomo co to ,to napisze.serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam tego guza. Bolało, więc zrobiłem badanie - gastroskopie i wtedy się dowiedziałem trochę więcej. W moim przypadku występuje jakaś deformacja na *wlocie do żołądka*. Sprawa dotyczy osób prowadzących najczęściej siedzący tryb życia połączony z dawką stresu i nie zdrowym sposobem odżywiania (szybkie i duże posiłki). Zalecenia są takie, żeby unikać napojów gazowanych, jeść mniej ale częściej, więcej płynów (np zup) . Należy zmienić tryb życia, odpowiednia dieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam takie zgrubienie i nie wiem co to jest. Zastanawiam się i mysle. Tym bardziej że miałem jakieś ataki bólów w tym miejscu. Byłem u kardiologa ale nic nie powiedział. Pójdę po skierowanie chirurga. I robić badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja owszem mam gulke pod samym mostkiem wielkości orzecha włoskiego, czasami boli a czasami odczuwam kłucie w klatce piersiowej, i też nie mam pojęcia co to może być i czy jest to groźne dla mojego zdrowia? Proszę o wiadomość co to może być. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego guzka jak cwiczyłem na silowni ze 2 miesiace temu go odkrylem dokładnie pod mostkiem,teraz trochę urosło i się wystraszyłem jutro idę z tym do lekarza nie ma co bagatelizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×