Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy pieczenie gardła i przełyku może być związane z chorobą żołądka?


Gość Wiesia

Rekomendowane odpowiedzi

Od pół roku męczę się z pieczeniem gardła i przełyku. Byłam już u laryngologa, ale laryngologicznie wszystko jest w porządku. Lekarz rodzinny przepisał mi nystatynę, jamę ustną pędzlowałam też jodyną. Nic mi nie pomaga. Dostałam skierowanie do gastrologa i zrobiłam gastroskopię, która wykazała lekkie zapalenie żołądka bez bakterii Helicobacter pylori. Teraz przyjmuję Gasec, powinnam brać 1 tabletkę zgodnie z zalecenie lekarza, ale biorę 1 rano i 1 wieczorem. Dolegliwości są nieco mniejsze, ale cały czas odczuwam pieczenie w gardle, ból końcówki języka i taki metaliczny posmak w ustach. Co mi dolega? I czy są na taką dolegliwość jakieś skuteczne lekarstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy opanować stan zapalny błony śluzowej żołądka, bo dolegliwości jakie Pani opisuje mogą być z tym związane. Stosuje się leki typu inhibitorów pompy protonowej (np. Gasec) przez około 3 miesiące oraz dietę jak w chorobie wrzodowej żołądka i po okresie około 3 miesięcy wykonuje się kontrolną gastroskopię. Całością leczenia powinien zająć się gastroenterolog. On przedstawi dalszy sposób postepowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,gardlo może piec od żołąka.Mam problem z nadkwasotą i bardzo pogorszyła mi się śluzóka gardła.Często zbiera mi się śluz,często podbarwiony na zielono[ropny].Stosowałam leki na nadkwasotę oraz silną dietę.Stan gardła się poprawił ,pieczenie ustąpiło..Trudna sprawa do całkowitego wyleczenia,ale można jedak mieć kontrolę nad problemem.Trzeba być bardzo zdyscyplinowanym jeśli chodzi o menu.Owoce,czosnek ,ostre przyprawy,kwasne soki-odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×