Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie odbytu u 32 latka


Gość tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informacje jeżeli są jakieś domowe sposoby na uśnieżenie bólu albo podjęcie jakiegokolwiek leczenia. postaram się jak najdokładniej opisać . na początku zauważyłem jak podczas wypróżniania się na papierze zostawały ślady świeżej krwi. w sumie nic nie bolało ani swędziało. po paru dniach zmienił się mój stosunek do wypróżniania się chodziłem często za każdym razem po trochę za każdym razem przynosiło to ulgę.z własnych myśli teraz mogę napisać ze ulga była kiedy się podtarłem bo zaczynało świerzbić, teraz sam do końca nie jestem pewien jak to opisać. teraz wkłada pomiędzy pośladki kawałek papieru zwiniętego żeby oddzielić pośladki i zauważyłem że oprócz krwi jest cały czas wydzielina z odbytu bardzo rzadka lekko zabarwiona na brązowo. tak jakby zwieracze się nie zamykały sam nie wiem niby czuje mam kontrole nad nimi potrafię zatrzymywać pierdzenie ale wydzielina cały czas się pojawia. nie wkładałem niczego do tyłka ani w żaden sposób go nie uszkodziłem i nie mam pojęcia co dalej z tym począć nie mam szans żeby teraz pojechać do polski dopiero w lipcu pracodawca dał mi taką możliwość, ale do lipca to ja się wykończę. jeżeli były by jakiekolwiek porady jakie bym mógł zastosować prosiłbym o pomoc. z niecierpliwością będę czekał na jakąkolwiek poradę w jaki sposób mogę uśnierzyć swędzenie i może jak przeciwdziałać krwawieniu. wypróżniam się beż problemów dość często i zważywszy na fakt ze cały czasmam papier miedzy pośladkami. prosze o ratunek i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na hemoroidy - typowe objawy to: *świąd, pieczenie i sączenie, pozostawianie śladów stolca, jasnoczerwone ślady krwi na stolcu i papierze toaletowym lub bieliźnie, a także uczucie niekompletnego wypróżnienia*. A z tym można żyć do jakiegoś czasu - dopóki nie dojdzie do poważniejszego stopnia - wtedy człek musi niestety iść na operacje (Znajomy męczył się ze śladami krwi przez kilka lat). Istnieje też opcja, że to stan zapalny. Dlatego też ciężko będzie Ci to wyleczyć bez pomocy lekarza. Istnieją podobno leki przeciwko żylakom odbytu. Mogą pomóc także zimne kąpiele. Skoro nie masz dostępu do lekarza - to proponuje, żebyś poszukał coś nieco w sieci info o hemoroidach. Może akurat znajdziesz coś pomocnego. Możesz też skontaktować się telefonicznie z jakimś lekarzem z polski (proktologiem) - zawsze to bezpieczniejszy sposób niż zażywanie lekarstw na własną rękę. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno! Krwawienie powinno się zmniejszyć po zażyciu Rutinoscorbin*u - bo zwiększa krzepliwość krwi. Zażyj sobie 2 tabletki za jednym razem - na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy podcieraniu papierem powodowałem mocniejsze krwawienie , więc zacząłem używać do podcierania chusteczek dla niemowląt krwawienie było mniejsze. Potem zauważyłem żeby delikatnie wcisnąć przed podcieraniem otwór do wewnątrz a potem podcierać co pomogło ale nie całkowicie. Zmieniłem dietę na błonnikową (czytaj odżywianie przy hemoroidach) Odmówiłem zabiegów chirurgicznych boję się powikłań liczę na samowyleczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×