Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo może boleć po wycięciu części hemoroidów w stanie zakrzepowym?


Gość Zaniepokojona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojona

Proszę powiedzieć czy oznaki krwi po wypróżnieniu mogą być oznaką powstania szczeliny odbytu po usunięciu hemoroidów (jakim sposobem można to zbadać?) wcześniej nie miałam żadnej szczeliny. Czy szczelina może być powikłaniem po usunięciu hemoroidów? Dzieękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krwawienia po wycięciu żylaków odbytu moga nawet występować do dwóch tygodni po zabiegu. Jeśli występują dłużej i powiązane są z dolegliwościami bólowymi mogą świadczyć rzeczywiście o pojawieniu się szczeliny odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaniepokojona

Jestem 5 tydzien po wycięciu ambulatoryjnym 3 hemoroidów w stanie zakrzepowym, przez 1 tydzień to był horror, bardzo bolało mimo środków przeciwbólowych, cały czas przyjmuję ketonal. Lekarz mówi, ze nic się nie dzieje szwy powierzchowne się zagoiły, ale mnie cały czas boli szczególnie po wypróżnieniu się, nie wiem czy to tak ma być, obecnie mam przepisane robione czopki i mam przyjmować czopki posterisan. Po wypróżnieniu widze ślady krwi na papierze. Niepokoję się, ze to juz za długo. Ile moze trwać powrót do normalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jeśli w badaniu fizykalnym wszystko jest w porządku, rany zagojone, bez cech szczeliny odbytu to dolegliwości bólowe powinny powoli się wycofywać. Bóle takie czasami utrzymują się bardzo długo nawet 2-4 miesięcy po zabiegu. Trzeba cierpliwie czekać na efekty leczenia, zgłaszać się na kontrole lekarskie i stosować się do zaleceń lekarskich. Ewentualnie można przez pewien czas zastosować silniejsze środki przeciwbólowe (ketoprefen nie należy do zbyt sinych środków przeciwbólowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacjentka

Zabieg usunięcia zakrzepu hemoroidalnego (zabieg laserem) miałam 5 dni temu. Lekarz nie dał żadnych specjalnych zaleceń. Podkreślał istotność stosowania higieny zwłaszcza po defekacji.Od czasu zabiegu byłam na ketanolu przez cztery dni. Przez cały ten czas stosuję tez sporo metod naturalnych- trzymam dietę tj sporo błonnika, zup oraz warzyw i owoców, robię nasiadowki w korze debu i rumianku. jem len i spryskuję okolice *po-zabiegowe* płynem przeciwbakteryjnym. Duzo leżę. Co jeszcze powinnam robić aby wrocic do formy? Nadal krwawię i sączy sie dziwna wydzielina a okolice *pozabiegowe* dziwnie wygladaja. Jak najlepiej oczyszczać ranę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem juz 2 miesiace po opera cji chirurgicznej usuniecia hemoroidów i dalej krwawie nie mówiac juz o bólu jaki wystepuje.Bardzo załuję , ze poddałam się tej operacji. Nie biorę zadnych tabletek przeciwbólowych tylko robię okłady z potasu nadmanganian( kalia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoimi doświadczeniami po operacji, ktorą miałam 2 miesiące temu.Głodówka przed i po operacji to straszne ale ból,który trwał do miesiąca to masakra,byłam ma tabletkach przeciwbólowych.Lekarz zalecił mi picie parafiny takze z wypróznianiem nie było problemu, zaleciłtakże nasiadówki z nadmanganianu.Tak było przez 2 tygodnie , nastepnie kazał to odstawic i smarowac mascią prokto-glyvenol.Ból zmiejszał sie , krwawienia takze az do pewnego momentu (chce isc to toalety, ale za nic w swiecie nie idzie, parcie niesamowite ,ból okropny, płacz i znów zaczęłam pic parafine, krwawienie wróciło ale po 3 dniach udało sie , to bylo jak poród).Lekarz powiedział, ze mam pamiętac o diecie ,odstawic masc i robic nasiadowki z kory debu, juz nie krwawie i nic mnie nie bol.Nie wiem jak robic te nasiadowki, czy z pary ? czy moczyc?Na forum rozne wersje podają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu 2 tygodnie, już nie krwawię ale przy wypróżnianiu bardzo boli.Lekarz przepisał mi maśc przeciwbólową Lidoposterin, nasiadówki z Kalii , a do tego jeszcze biorę Detralex. Na luźną kupę polecam Colon C jest to błonnik i piję przed śniadaniem i kolacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wróciłem ze szpitala po 3dniowym pobycie .miałem jeden mały ,niebolesny ale trochę swędzący hemoroid ,który próbowałem zwalczyć maściami,czopkami i nasiadówkami .w końcu zaliczyłem wizytę u chirurga i pokazałem mu mojego*hemusia*.zaproponował zabieg usunięcia póki jest jeszcze mały bo potem może się powiększyć albo obumrzeć i zacznie się łuszczyc .zabieg trwał bardzo krótko w znieczuleniu ogólnym.polegał na usunięciu gorącym(chyba laserem) i zarazem zespoleniu tkanek.nic nie bolało.po zabiegu ostrzegano mnie ,że może trochę boleć ale nic ,nie było żadnego bólu.natomiast dzisiaj dostalem jakiś wysięków odbytniczych i pobrudziłem spodnie na janobrązowo. teraz noszę majtki z wkładką dla kobiet ,mam nadzieję że to szybko minie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszłam na konsultację do chirurga z moim problemem, powiedział, że zrobił się zakrzep i trzeba usunąć, po krótkiej chwili namysłu zgodziłam się. Dostałam dwa zastrzyki (znieczulenie miejscowe) i skalpelem lekarz usunął żylak. Tak długo jak działało znieczulenie było ok, ale później jak wracałam do domu poczułam taki ból, że mało brakowało a straciłabym przytomność, szkoda tylko, że nie powiedział, że tak będzie bolało. Dzisiaj wcale nie jest lepiej, ciągle biorę śodki przeciwbólowe. Już nigdy więcej nie zgodziłabym się na taki zabieg. Zapisał mi Diosminox, w poniedziałek mam wrócić do pracy ciekawa jestem czy dam radę posiedziec przez 8 godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek miałam operację usunięcia hemoroidów na chirurgii krótkoterminowej 2 godziny po zabiegu można było iść do domu. Dostałam zwolnienie lekarskie na 2 dni. W dniu operacji wszystko było ok. Jak wychodziłam do domu, to pielęgniarka zaleciła mi, by przed spaniem wziąć pyralginę. Nie było mowy o jakimkolwiek silnym bólu, ani o jakiejkolwiek diecie, czy specjalnych zaleceniach. Na następny dzień robiło mi się cały czas słabo. W tym samym dniu odezwał się ból. Ból , którego nie można z niczym porównać. Lekarz rodzinny przepisał mi Ketonal i dołożył 5 dni zwolnienia lekarskiego. W poniedziałek mam kontrolę u proktologa. Poprzedniej nocy nie zmrużyłam z bólu oka. Nie umiem się wypróżnić. Nie wiem, jak dotrwam do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również tydzień temu miałam usunięcie hemoroidów w zabiegu operacyjnym. Wróciłam tego samego dnia do domu. Potem zaczęło mocno boleć ale najgorsze było dopiero przede mną to znaczy pierwsze wypróżnienie. To był dla mnie kolejny poród. Kolejne dni też bolało ale nieco mniej. Najgorzej było po każdorazowym wypróżnieniu się. Były też nieznaczne ubytki krwi po każdym wypróżnieniu. Myślę że z czasem będzie nieco lepiej jestem po prostu dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz bólu i krwawienia mogą być inne powikłania pooperacyjne? Czy ktoś z Was je miał? A jak z powrotem do pracy? Ja muszę przesiedzieć 10-12 godz. dziennie :( Za 10 dni mam mieć operację w znieczuleniu miejscowym. Boję się... wszelkie opisy operacji, relacje przed i po, rady - mile widziane. Z góry dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zabieg metodą longo ponieważ jest mniej inwazyjny i bóle są mniejsze niż metodą tradycyjna .Uprzedzam że zabiegi te nie są wykonywane z funduszu tylko trzeba sobie zapłacić .Jestem po takim zabiegu koszt jest około 2000 zł w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sobota..operacje miałem we wtorek...od tamtej pory w zasadzie nie wydalałem...wczoraj mnie wypisali i co z tego */ krwawie próbując oddać kał którego nie oddaje, ponad to wyszły mi jakieś żylaki gorsze jak przed operacją i kawałki szwów, poodpadały czy co, no masakra...A ból nie do określenia...w srode mam iść na kontrol ale nie wy3mam raczej do srody */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cierpiacych,ja trafilam 3tyg temu do szpiatla z krwotokiem tak duzym ze myslalam ze umre,krwotok byl ze zle usunietego hemoroida metoda Barrona,krwawilm caly czas po zabiegu byl niewielki bol bo dzialaly srodki,ale potem to juz byl koszmar,dostalam strasznego obrzeku po zalozeniu drenu,jakbym miala 3 sliwki taki byl duzy obrzek guzkow ktore wypadly na zewnatrz po zabiegu,tak mnie to bolało ze caly czas plakalam,i nawet silne srodki juz nie dzialaly,teraz jestem w domu i po kazdym wyproznieniu odrazu musze brac tabletke przeciwbolowa i polozyc sie na 2 godziny bez ruchu,tak bardzo boli,chce tez ostrzec Was przed metoda Barrona przez ktora mam te klopoty,zle zalozona gumka tak jak u mnie skutkowala wlasnie tym ze hemoroid mial odpasc po 10 dniach a on rosl i nabrzmiewal w srodku (gumka byla za nisko zalozona) az w koncu pekl i rozerwal sie uszkadzajac mi sciane odbytu,krwotok byl ogromny w szpitalu dokladali mi krwi bo tyle stracilam,przez 6 dni schudlam 5 kg,teraz juz nabieram sil,ale w domu pewnie jeszcze posiedze bo bole jest dalej duzy i martwie sie czy cos jeszcze bede musiala przezyc czy to sie zagoi,zycze wszystkim zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Święta !!! Co ja tu czytam !!! Niech się odezwie jaki mądry doktor z forum i poleci jakąś metodę mniej średniowieczną ! Rozumiem, że tyłek unerwiony i boleć ma prawo, ale to przegięcie ! I ładna mi *chirurgia 1-go dnia*. Właśnie na taką się wybierałam ! Rozumiem, że skasują mnie, wypuszczą z dwudniowym L-4 i pyralginem w zębach. A dalej radź sobie sam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle jak opisujecie, 4-dni temu miałam zabieg /chirurgia 1-dniowa/ hemoroidy 3-stopnia. Biorę tylko ketonal, chociaż lekarz przepisał mi silniejszy efferalgan codeine.Wypróżniam się codziennie/ rano i wieczorem piję po 1 łyżce parafiny/, trochę boli przy wypróżnianiu. Jem normalnie. Znajoma, która była operowana 3 miesiące temu powiedziała mi, że żałuje że nie zrobiła tego wcześniej-pomęczyła się po operacji 2 tygodnie,/szczelina odbytu/, ale teraz ma spokój.Trzeba po prostu trafić na dobrego specjalistę, polecam dr Douglasa ze Szczecinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec i ja sie podziele z wami . Jestem 5 dni po operacyjnym wycieciu hemoroidow i caly czas sie czuje fatalnie , najgorzej jest podczas oddawania stolca ( droga przez meke ) , straszny bol i krwawienie Niech mi ktos napisze co jesc ( jakas dieta ) , a czego unikac - zeby miec zadki stolec? , poniewaz jesli jest tylko troche twardy to bol jest nie do zniesienia, smarpwac czyms odbyt ??, moze dodatakowo cos jesc lub pic ? Wszystkie rady chetnie przyjme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cukrzyce i lecze ja sama juz 15 lat. Chce komus pomuc ,zdradzajac moja tajemnice jak ja lecze: uzywam Vandyl sulfate 20mg/10 mg rano i10mg wieczorem. Alpha Lipoic acid 500mg ,i Chromium Picolinate 400mg. Vandyl mimikuje insuline przy cukrzycy 1i 2,alpha swietnie chroni komorki i zapobiega neuropatji. Zycze zeby ktos czul sie tak dobrze jak ja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już 6 tygodni po wycięciu hemoroidów miałem 4 stopień z zakrzepicą. Po operacji bolało jak cholera a pierwsze wypróżnienie to koszmar. Dzisiaj jest o niebo lepiej, trzeba tylko stosować się do poleceń lekarza, jeść 20 dkg warzyw ,jogurt naturalny, pić 2l wody,, jeść dwa jabłka i otręby.Reszta lekkostrawna dieta, .Przed wypróznieniem zrobić 15 minutową nasiadówkę i użyć maści doodbytniczo przeciw bólowej(to pomaga przy wypróżnieniu). i trzy razy dziennie wsadzać palec i roższeżać odbyt(uzyć w tym czasie ketonal i maść przeciw przeciw bólową Lignocainum 20mg/g).wiem ze boli to ale tak trzeba ponieważ po operacji następuje zwężenie odbytu i boli przy wypróżnieniu. A na noc stosować chronochinalium H-to zmiejsza napięcie zył i goji odbyt.Ja czuje się o wiele lepiej(choć jeszcze troszkę boli).Ale nie mam już bólu a raczej pieczenie, lekkie.I proponuje iść do dobrego proktologa- ja byłem u Doc. Małgorzaty Kołodziejczak(znajdziecie w internecie gdzie przyjmuje) polecam równiez dok. Pawła Grochowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przeszlam operacje 3 tygodnie temu, mialam szczeline odbytu i dwa hemoroidy. Zdecydowalam sie na operacje bo mialam dosyc zycia z tym problemem. Pierwszy raz po operacji czy oddawalam stolec robilo mi sie ciemno przed oczami i o maly wlos nie zemdlalam, w ciagu tygodnia schudlam 5 kilo, nie jadlam bo balam sie bolu przy oddawaniu stolca. wszystko zaczelo sie goic i zaczelam wracac do zdrowia. Az do wczoraj wnocy gdy nie moglam sie zalatwic... po 12 h parcia bez rezultatu zdecydowalam sie na zrobienie lewatywki. pomoglo na kilka godzin. A teraz znowu parcie bez zadnych rezultatow. Ciezko ale zyje nadzieja ze wszystko wroci do normy i bede znowu zdrowa osoba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×