Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja RM Kolana + diagnoza lekarza


Gość Mateusz_S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_S

Witam Jestem kolarzem,mam 19lat.Od połowy października mam problem z lewą nogą.Po pewnym czasie jazdy czuję ból po wewnętrznej stronie pod kolanem.mniej więcej przy głowie kości piszczelowej.Byłem już u 3 lekarzy. 1)RTG diagnoza gęsia stopka - zapalenie Ketonal+lód brak przeciwwskazań do jazdy 2)uszkodzone więzadła skierowanie na RM 3)diagnoza gęsia stopka - zapalenie USG,rm(bez opisu)RTG olfenuno+ lód brak przeciwwskazań do jazdy Jeśli to nie pomoże przez 2tyg to mam przyjść na podanie sterydu DIPROFOS.-obawiam się tego (ale jeśli będzie taka potrzeba Dziś dostałem opis do badania RM Opis badania: Łąkotki nieuszkodzone. Więzadła krzyżowe kolana prawidłowe. Więzadła poboczne prawidłowe. Więzadło właściwe rzepki oraz ścięgno mięśnia czworogłowego uda o prawidłowym sygnale. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym. Podchrzęstnie w kłykciu przyśrodkowym kości piszczelowej na poziomie trzonu łąkotki widoczny jest obszar obrzękopodobny o wielkości ok. 15 mm. Poza tym struktury kostne o prawidłowym sygnale. Wyraźnych cech uszkodzenia chrząstki stawowej nie stwierdza się. Wnioski: Nieznacznie zwiększona ilość płynu w stawie kolanowym oraz niewielki obszar obrzękopodobny podchrzęstnie w kłykciu przyśrodkowym kości piszczelowej. Proszę o przedstawienie swojej opinii na ten temat Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×