Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy możliwe ze to trzustka.


Gość Jacek 30 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek 30 lat

Od jakiś 2 miesięcy odczuwam kolkowy ból po prawej stronie, gdzieś w okolicy wątroby i teraz kilku dni mam ból pod lewym sutkiem, tak 3 cm w dół. Ból ten tez kolkowy, ale kiedy dotykam ból jest mocniejszy. Nie jest to ból który promieniuje do środka jamy brzusznej, ale taki jakby na żebrach. Wcześniej zacząłem robić szczegółowe badania morfologia krwi, profil wątrobowy i profil trzustkowy, gastroskopię i tk jamy brzusznej. Wszystko jest w normie. Lipaza na poziomie 34 gdzie norma jest do 150 i amylaza na poziomie również 34 gdzie normy to 25-125. Na tk nic nie wyszło. Gastro wykluczyła Helicobacter i ogólnie wszystkie inne schorzenia. Dwunastnica tez była sprawdzana również jest czysto. Moje pytanie brzmi czy możliwe jest żeby trzustka bolała 2-3 cm pod sutkiem i czy niskie wartości enzymów trzustkowych mogą świadczyć o złej pracy trzustki?? Dodam jeszcze, ze zaniepokoiły mnie słabe stolce i dlatego poczyniłem taka diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek 30 lat

Jak wyczytałem, że te bilety mogą być od trzustki to przez to straciłem apetyt i schudłem. Po TK odbudowalem się psychicznie i dołożylem z 2 kg. Jednak ból wrócił i to mnie zastanawia. W 21-26 roku życia piłem dużo za dużo, człowiek impreza. Jednak od 3-4 lat pije mniej. Niestety miałem zła dietę, bo podjadalem w nocy i nic nie jadłem do 16. Stres też duży, bo jestem nerwowy. Nigdy nie palilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek 30 lat

Do osób, które są po diagnozie PZT. Czy występowały u Was takie uczucie rozpierania pod lewym żebrem, takie gniecenie, zero bólu tylko dyskomfort. Tak z 3 cm pod sutkiem?? Czy z prawej strony pod żebrem takie pulsowanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję poczytać sobie na początku jak konkretnie boli trzustka. Wiele osob panikuje ale tak naprawdę moze byc to ból zwiastujący zupełnie inne schorzenie ( problem z wyrostkiem, pęcherzykiem żółciowym czy z jelitami). Tutaj jest opis https://www.doz.pl/czytelnia/a12061-Bol_trzustki_-_objawy_i_przyczyny_jak_boli_trzustka Ból jest bardzo silny, zlokalizowany jest w nadbrzuszu lub w lewym górnym kwadrancie brzucha. obecne też są nudności i wymioty oraz gorączka. W takim stanie od razu powinniśmy zgłosić się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×