Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego z częściowym uszkodzeniem


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 58 lat przewróciłam się w lesie na lewą rękę (jestem leworęczna), i lekarz ortopeda po zapoznaniu się z USG zalecił mi ćwiczenia na ta rękę i tąśmy (taping ?). Czy te taśmy są skuteczne po 5 m-c od urazu (tytaj już wchodzi wizyta prywatnie), czy jednak nie była by lepsza rehabilitacja na ta rękę. Wynik badania USG barku lewego. Staw ramienny o nieco zwiększonej ilości płymu z cechami przerostu błony maziowej. Kaletka podbarkowo-podramienna niepowiększona. Ścięgno mięśnia podłopatkowego o jednorodnej echogeniczności bez cech przybytego uszkodzenia. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia osadzone w rowku bez tendencji do lateralizacji i cech przemieszczania przy ruchach rotacyjnych. Ścięgno mięśnia nagrzebieniowego z częściowym uszkodzeniem w części dystalnej, podgrzebieniowego, obłego mniejszego o zachowanej ciągłości. Przestrze barkowa z cechami konfliktu. Staw barkowo-obojczykowy nieco poszerzony bez cech niestabilności. Na wyrostku barkowym widoczne zmiany zwyrodnieniowe. Z góry dziękuje za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×