Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi po artroskopi kolana


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Rok temu miałam wypadek na motorze... Często bolało mnie kolano, więc postanowiłam iść do lekarza. Po rezonansie magnetycznym okazało się, że mam pęknięcie chrząstki III stopnia na kłykciu przyśrodkowym uda lewego w strefie obciążenia, uszkodzenie przedniego rogu MM i przerost maziówki. Chirurg oczyscił chrząstkę, wykonał mikrozłamania... Jestem 3 miesiące po operacji i noga dalej boli. Nie mówię tu o tym bólu poopracyjnym, lecz o tym ze noga tak jakby przeskakuje. Lekarz mówił, ze chrząstka zahacza o chrząstkę i temu tak się dzieje. Mam 15 lat, więc podobno jest duża szansa, że mi się to zregeneruje. Jednak czytałam ze chrząstka się nie regeneruje a maź, która ma się pojawić w to miejsce tylko trochę zmniejsza ból. Jestem ciekawa jak Pan/Pani to ocenia...? Czy jest szansa, że wrócę do całkowitej sprawności...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś młodą osobą dlatego jest duża szansa, że chrząstka się zregeneruje. Trzeba postępować zgodnie z zaleceniami chirurga. Całkowite wykształcenie u mężczyzn układu kostnego to 20-21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Dziękuję... A czy mogę jeszcze zapytać mniej więcej jaki to jest okres regenracji... Bo minęły 3 miesiące, jest juz trochę lepiej ale nadal źle się chodzi i często przeskakuje... */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

I jeszcze jedno pytanie... Przy wypadku glownie udeżyłam bardzo mocno głową jednak miałam kask... Nie byłam na żadnych badanich i teraz się torche obawiam. Głowa czasem mnie boli, czuję taki dziwny ucisk. Oprócz tego jestem bardzo senna. Od kilku miesięcy nie wytrzymuje bez spania w dzien.. Po mimo tego, że kładę się spac kolo 23 to i tak po szkole śpię do 18... */ Dodatkowo mam jakieś problemy z pamięcią... Ciężko mi się skoncentrować i wynieś cokolwiek z lekcji. Dopiero po godzinach nauki w domu coś zapamiętam jednak i tak szybko to zapominam. Nie wiem czy to może być coś groźnego i czy powinnam się udać do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nogi... Minęły już prawie 4 miesiące od operacji. Tydzień temu byłam na badaniach NMR i dziś mam wyniki: W stawie kolanowym niewielki wysięk. Na dolnej powierzchni kłykcia przyśrodkowego kości udowej widoczne ognisko osteochondritisdissecans o wymiarach 18 x 15mm z uszkodzeniem chrząstki i obecnością płynu pomiędzy martwakiem a lożą - cechy niestabilności (III stopień zaawansowania). Wyniki podobne jak przed operacją. Nie wiem co teraz, ponieważ noga nadal boli i bardzo przeskakuje, co już pomału mnie dołuje, a mój lekarz uważa ze tak ma być... Może da się coś jednak zrobić??? Proszę o odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej masz pietnascie lat pamietaj ze czasem jest lepiej probowac isc do innego ortoperdy co ci powie na twoj temat ja mialam problem z kolanem w tym samym wieku co ty i przeskakiwalo mi kolano ciagle nie zregenerowalo sie nic samo czekalam az do 21 roku az w sezonie zimowym schodzac po schodach kompletnie mi zablokowalo kolano i nie bylam wstanie sie ruszyc sama bol do zniesienia placz i wersy nie moglam postawic nogi na ziemi byla tak spuchnieta ze nie moglam nawet sie polozyc i spac w nocy nadrugi dzien pojechalam do ortopedy i skierowal mnie do szpitala natychmiast i w ten sam dzien mialam artroskopie to bylo 2007 luty potem wrocilam do domu i po jakims czasie sponownie przeskakiwalo mi kolano pojechalam na wizyte i zostalam ponownie skierowana do szpitala to byl kwiecien 2007 zostala operonana i przeszczepione wiazadla krzyzowe poniewaz byly zerwane nastepnie mialam rechabilitacje wydawalo sie ze bedzie teraz juz wszystko dobrze jednak nie chcialam odebrac tel domowy dochodzac odebrac mi przeskoczylo kolano i nie bylam w stanie sie ruszyc nastepna wizyta u ortopedy i skierowanie do szitakla na usuniecie tylnej lekotki to byl listopad 2007 to tej operacji jak do tej pory nie przeskakuje mi kolano....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×