Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda opuchlizna na palcu po urazie


Gość brnt94

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy tygodnie temu wbiłam sobie z palec kawałek szkła, na głębokość około 3-4 milimetrów - był na tyle duży, że bez problemu udało się go wyciągnąć w jednym kawałku. Palec przelałam wodą utlenioną. Chcąc jednak upewnić się, że w palcu nie pozostał żaden opiłek szkła, próbowałam *wypchnąć* ewentualne opiłki poprzez ściskanie palca przesuwając się w stronę ujścia rany. Nie znalazłam żadnych opiłków, krwawienie szybko ustało. Palec od razu spuchnął, dodatkowo nie mogłam go wyprostować ze względu na pojawiający się przy tym ruchu przeszywający ból. Przez dwa tygodnie okładałam palec octeniseptem oraz dwa razy dziennie masowałam kostką lodu, by pozbyć się opuchlizny. Choć sam palec nie jest już tak spuchnięty jak po incydencie, wciąż pozostaje na nim twarda opuchlizna, znajdująca się w miejscu, w którym ściskałam palec chcąc pozbyć się ewentualnych opiłków. Skóra w tym miejscu jest lekko nabrzmiała, ale bez zmian w kolorycie, opuchlizna boli przy mocniejszym przyciśnięciu oraz czasami pojawiają się przeszywające bóle promieniujące w kierunku nasady palca i dłoni. Nie przeszkadza mi opuchlizna palca, martwi mnie częsty ból. Poniżej zamieszczam zdjęcia palca. Proszę o poradę - z czym mogę mieć do czynienia, jak się z tym uporać lub do jakiego lekarza się udać. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź! :) http://imagizer.imageshack.us/a/img922/874/1LXJ8t.jpg http://imagizer.imageshack.us/a/img923/6136/chhjdr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×