Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdecie po lewej stronie brzucha


Gość Andrzej.W

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam, przed mniej wiecej poltora roku z powodu silnego ataku *zgagi* lekarz domowy przepisal mi i kazal zazywac przez dluzszy czas Omeprasol, najpierw przez ok. 2 tygodnie 40, potem 20 mg dziennie. Leczenie to podtrzymywal przez prawie rok. Mniej wiecej po miesiacu tej terapii zaczalem zauwazac powiekszanie sie brzucha i wzdecia po pierwszym oddaniu stolca, ktore po jakims czasie ustawaly. Poniewaz jednak z miesiaca na miesiac te wzdecia sie potegowaly i przedluzaly, poprosilem o skierowanie do USG, sondy zaladka i kolonoskopii. Wszystkie te badania niczego nie wykazaly oprocz widocznego gromadzenia sie powietrza po lewej stronie brzucha. Lekarz wykonujacy badania sugerowal odstawienie Omeprasol-u, domowy uwazal jednak iz nalezy terpie kontynuowac. Wzdecia potegowaly sie i moj brzuch *rosl* coraz bardziej, W kwietniu odstawilem Omeprasol, nie mam zadnych dolegliwosci w rodzaju refluxu. Ale odstawienie nic nie pomoglo, dolegliwosci nasilaja sie z miesiaca na miesiac. Obecnie tylko rano jest wszystko o.k. Mniej wiecej kwadrans po oddaniu pierwszego stolca powstaje silne, uciazliwe wzdecie, trwajace prawie przez caly dzien. Nasila sie po kazdym posilku a takze po intensywnym ruchu. Nie czuje zadnego bolu, tylko silny ucisk, stajacy sie coraz bardziej dotkliwym. Jedna z moich idei bylo, iz Omeprasol zaklocil flore jelitowa, probowalem z zespolem bakterii kwasu mlekoweg, bez efektu. Kolejne badania oprocz gromadzenia sie powietrza nic nie wykazuja. Jedna rzecz:Mam duzy kamien zolciowy, ale lekarz domowy nie zaleca jego usuniecia uwazajac, ze ryzyko operacyjne jest wieksze niz powiklania (ew. powstanie nowotworu pecherzyka zolciowego) zwiazane z jego obecnoscia. Jeszcze jedna sprawa: W roku 2007 bylem tez leczony na reflux podobnym srodkiem - Pantosolem przez 6 tygodni. Wtedy tez pojawily sie u mnie silne wzdecia i gazy, ale dolegliwosci ustapily po okolo dwoch miesiacach od odstawienia tego leku. Bylbym bardzo wdzieczny za uprzejma porade i pozdrawiam - Andrzej W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×