Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uciążliwy ból kolana podczas ruchu nie tylko


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem kobietą, mam 28 lat, bez nadwagi. Od niespełna roku mam problem z lewym kolanem. Początki były takie, że za każdym razem przy wstawaniu z krzesła słyszalny był wyraźny trzask w stawie. Przypuszczalnie w okolicy lewej strony rzepki. Trwało to około 1-2 tygodnia i było bezbolesne. Po tym czasie nadal strzelało w stawie jednak zaczął towarzyszyć temu całkiem spory ból. Bywało, że nie potrafiłam przy napiętych mięśniach uda wyprostować do końca nogi a jeśli to następowało, towarzyszył temu silny chwilowy ból. Od tamtego czasu dokucza mi ból kolana o zmiennym nasileniu i lokalizacji. Nadal ból jest najsilniejszy przy prostowaniu nogi zwłaszcza podczas wchodzenia po schodach, kucaniu i wstawaniu. Od około 3 miesięcy kolano zaczęło dodatkowo puchnąć podczas dłuższego trzymania go w pozycji zgiętej, szczególnie w miejscu nad rzepką, nieraz opuchnięty był cały staw (brak ocieplenia stawu, brak zaczerwienienia), zdarza się, że towarzyszy temu ból (często wybudza mnie on w nocy kiedy śpię ze zgiętą w stawie nogą). W czasie ruchu najczęściej boli pod rzepką lub tuż nad nią i dodatkowo utrzymuje się bolesne uczucie przeskakiwania w okolicy rzepki. Dolegliwości często nasilają się po dniu w którym dużo chodziłam, lub zaraz na dzień następny. Podczas całkowitego kucnięcia od jakiegoś czasu pojawia się uczucie pełności i rozpierania nad rzepką po lewej stronie uda. Wrażenie jest takie jakby mięsień był nabrzmiały i maksymalnie rozciągnięty. Kolano w dotyku nie jest bolesne, ból pojawia się tylko czasami przy silnym nacisku na staw z góry. Dodam, że nie przechodziłam żadnych kontuzji, mam prace stojąco siedzącą, bywa, że często siadam-wstaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×