Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kostka - panikuję czy lekarze do bani?


Gość Zdenerwowana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdenerwowana

Jakieś dwa tygodnie temu zaczęłam mieć problemy z prawą stopą, a konkretnie przy pewnym ustawieniu stopy odczuwałam ból i nie mogłam w pełnym zakresie manipulować/obracać stopą - szczególnie nad ranem, kiedy noga nie była jeszcze rozchodzona. Przy naciśnięciu palcami bolało też nad kostką. W ubiegły piątek (24.04.15) po całym dniu stwierdziłam opuchliznę pod kostką. Jestem totalnie niedoświadczona (nigdy żadnego skręcenia/zwichnięcia/złamania) więc od razu pomyślałam że może skręciłam kostkę (choć nie zaistniała żadna gwałtowna sytuacja - źle stanęłam lub skoczyłam). W sobotę byłam już na pogotowiu, ale lekarz dotknął tylko pod kostką dwa razy, przepisał żel do smarowania (reparil żel) i odesłał nie mówiąc nawet co to. W poniedziałek udałam się do lekarza rodzinnego, który w zasadzie też nawet nie obejrzał mi nogi tylko napisał skierowanie do ortopedy - *skręcenie stawu skokowego*. Do ortopedy trafiłam we czwartek (do tego czasu stosując codziennie tez żel i kwaśną wodę ALTACET) i pięknie opowiedziałam całą historię nogi włącznie z tym że podejrzewam jako powód urazu buty, które miały skrzywiony do środka obcas a ja chwilę głupia w nich chodziłam :( Ortopeda najpierw wyśmiał poprzednich lekarzy za przepisywanie czegokolwiek bez zrobienia zdjęcia zdjęcia, później wyobracał mi stopę na każdą stronę a ponieważ nie czułam przy tym bólu powiedział że to na pewno nie żadne skręcenie i nie ma potrzeby robienia żadnego zdjęcia. Kazał normalnie chodzić do pracy, niczego nie przepisał i uznał że to pewnie przesilenie kostki w związku z tymi obcasami. Coś jeszcze mówił o jakimś niefortunnym ułożeniu kości w jakiejś mazi ale nie mam pojęcia co to znaczy :( Wróciłam do domu zadowolona że już przynajmniej wiem na czym *stoję* Wczoraj podreptałam trochę po mieszkaniu delikatnie sprzątając a pod wieczór znowu pod kostką spuchnięte... Bardzo proszę o jakieś sugestie - czy to ja jestem przewrażliwiona czy lekarze się mylą i coś mi jednak dolega?? Dodam że przez ubiegły tydzień praktycznie na tej nodze nie chodziłam. Może powinnam pójść do jeszcze innego lekarza? ale zaczynam się już czuć jak hipochondryk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×