Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból spowodowany powiększoną wątrobą


Gość krytsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jakieś pół roku temu moja mama miała usuwany woreczek żółciowy z powodu kamienia. Wcześniej odczuwała ból po prawej stronie. Po operacji przez jakiś czas miała bóle które były raczej spowodowane usunięciem woreczka. Jednak ból dalej się utrzymywał, miała robione badania - gastroskopie (przed usunięciem woreczka), kolonoskopie, usg oraz tomografie. Na kolonoskopii jedynie został usunięty polip który nie miał zmian ogniskowych (tzn. nie był groźny). Tomografia została wykonana przed i po podanym kontrastem, wykazała: Wątroba powiększona, dł: 182mm, bez zmian ogniskowych, powiększony także płat ogoniasty. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. PŻW szer. 8mm. Stan po cholecystektomii. Trzustka niepowiększona bez zmian ogniskowych. Przewód trzustkowy nieposzerzony. Obie nerki w położeniu typowym, bez zmian ogniskowych. UKM- y bez zastoju. Moczowody nieposzerzone. Nadnercza typowego kształtu, wielkości, bez zmian ogniskowych. Śledziona niepowiększona. Naczynia duże jamy brzusznej w normie. Powiększonych węzłów chłonnych nie stw. się. Dodam też że mama leczyła się na Helicobacter pylori, przed operacją usunięcia woreczka. Jak można leczyć tą wątrobę?, dziś mama jadła tylko śniadanie a boli ją cały czas dziś po prawej stronie mocniej niż zwykle. Proszę o jakiś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciekawi mnie odpowiedź, ponieważ mam to samo, ale ja jestem półtora roku po usunięciu pęcherzyka, i nie raz jest tak, że boję cokolwiek zjeść, żeby czasami mnie nie zabolało, albo nie daj Boże znowu przyplątało się OZT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×