Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące biodro do nogi........


Gość Tito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu ok 1roku. boli mnie noga od korzonek do kolana włacznie z biodrem ktore promieniuje... nieraz ,mam, wrazenie jak by mnie bolała nerka i watroba jednoczesnie. i Zrobilem rezonan s wynik jest taki:Badanie MRI wykonane w sekwencji SE, obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło: - podwięzadłową przepuklinę tylną centralną z prawostronną lateralizacją krążka międzykręgowego L4-L5, która modeluje worek opony twardej i zwęża oba otwory międzykręgowe, w większym stopniu prawy - wypuklinę pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego L5-S1, która przylega do worka opony twardej - pozostałe krążki międzykręgowe prawidłowe w obrazie MR - trzony kręgów o prawidłowym sygnale i prawidłowej wysokości - stożek rdzenia bez zmian ogniskowych - w tkankach miękkich na pograniczu kości krzyżowej i guzicznej, w górnej części szpary pośladkowej widoczny jest twór torbielowaty o średnicy ok. 16 mm - w badaniu nie stwierdza się nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego Wnioski: dyskopatia dwupoziomowa, w tkankach miękkich na pograniczu kości krzyżowej i guzicznej, w górnej części szpary pośladkowej widoczny jest twór torbielowaty o średnicy ok. 16 mm. Czy od tego boli mnie biodro i noga czy zrobic jeszcze jakies badanie? Prosze opomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×