Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki poziom Alat i Aspat przy niedoczynności tarczycy


Gość pomozcie mi, prosze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pomozcie mi, prosze

Witam Mam bardzo zle wyniki watrobowe (Alat - 244, Aspat - 460). Choruje na niedoczynnosc tarczycy, lekka cukrzyce, mam nadwage ok. 40 kg, jestem cale zycie na dietach, jem zdrowo, nie pije alkoholu. Tarczyca nie jest do konca zdiagnozowana :((( biore euthyrox 50. Niedawno stwierdzono u mnie borelioze, bralem doxycykline przez 1,5 mies. Potem wdala sie angina - kolejny antybiotyk, domiesniowo, zeby nie obciazac watroby. Jem ostropest, hepatil (detox i complex), niedlugo ide na kolejne badania. Boje sie marskosci watroby :((((((((( Czy hepatil mozna brac 3x1 dziennie plus 3x1 dziennie tego i tego (detox i complex) - w sumie 6 tabletek ? Bardzo prosze o pomoc, bo juz nie wiem, na co mam sie leczyc i jak :(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Niestety z uwagi na Pana schorzenia, znaczną nadwagę, zażywane wcześniej leki i być może obecnie takie poziomy aktywności enzymów trzustkowych mogą występować. Trzeba unormować wagę ciała, zredukować leki do tych, które są tylko potrzebne i najlepiej w tej sprawie jeszcze skonsultować się z hepatologiem. Czy hepatil mozna brac 3x1 dziennie plus 3x1 dziennie tego i tego (detox i complex) - w sumie 6 tabletek ? - Tak, oczywiście. Najlepiej jednak, aby w sprawie leczenia wypowiedział się hepatolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×