Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tępy ból barku i ramienia


Gość AnnaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od roku odczuwam kłujący, tępy ból prawego ramienia i barku. Najczęściej nasilający się przy prostych czynnościach jak krojenie np. chleba, warzyw, wykonując ruch zza siebie (np. sięgając po coś za siebie) oraz często po prostu bez ruchu nagle zakłuje bark i ramię. Miałam robione RTG kręgosłupa szyjnego i ramienia - nic nie wyszło, miałam USG barku i ramienia i tam uwidoczniły się drobne torbielki w barku i jakieś delikatne zwyrodnienie ale dwóch ortopedów twierdziło że to na pewno bólu nie powoduje. Miałam przepisane zabiegi które praktycznie nie pomogły, może mniej boli ale to kłucie z nienacka jest bardzo mocne. Teraz czekam na rezonans magnetyczny ramienia. Urazu żadnego nie miałam w tą rękę a zaczęło się od tego że po tańcach na weselu zaczęła mnie boleć ( zawsze tak miałam ale przechodziło po tygodniu) i boli już rok. Dodam również, że łapią mnie często skurcze drugiego i trzeciego palca prawej stopy oraz spodu stopy, często boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym a jak ćwiczę w poz.leżącej np. nożyce to odczuwam jakby przeskoki w biodrze prawym, czy powinnam to wszystko łączyć ze sobą bo wszystko praktycznie atakuje prawą stronę ciała? Jakie badania jeszcze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Te dolegliwości nie mają raczej wspólnego podłoża jednak mogą wynikać ze zmian zwyrodnieniowych w zakresie kręgosłupa i odcinka lędźwiowego i odcinka szyjnego. To, że RTG odcinka szyjnego kręgosłupa był prawidłowy nie oznacza, że nie ma w zakresie tkanek miękkich tego odcinka kręgosłupa patologii. Dlatego rozważałbym jeszcze wykonanie rezonansu magnetycznego tego odcinka kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×