Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepalone nerwy w palcu a powrót do pracy fizycznej


Gość lewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W piątek w pracy spawałem ręcznie metal spawarką ręczną MIGMAG. Podczas spawania przy wysokiej temperaturze drut apawalniczy o srednicy 0.8mm przepalił mi rękawicę spawalniczą po czym przeszedł na wylot przez drugiego palca lewej ręki od lewej strony licząc przepalając mi nerwy na wysokości zgięcia palca. Lekarz powiedział, że spaliłem nerwy przecinając je gorącym drutem o wysokiej temperaturze. Mam opuchnięty palec. Jestem na antybioryku. Lecz palca mogę zgiąć tylko do połowy. Mam dužy problem by go zamknąć. Jakie mogą być powikłania po wypadku. Czy mogę wrócić do pracy fizycznej gdzie dużo dźwigam? Ile czasu mój palec potrzebuje by zregenerować spalone nerwy? Drut wszedł od wewnętrznej strony palca idąc bokiem i wychodząc drugą stroną palca. Czy to dobrze, że drut był gorący? Czy gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy mogę wrócić do pracy fizycznej gdzie dużo dźwigam? - tak, ale dopiero po wygojeniu całkowitym rany i ustąpieniu obrzęku Ile czasu mój palec potrzebuje by zregenerować spalone nerwy? - sama regeneracja może długo trwać nawet 6-9 miesięcy i wcale nie jest powiedziane, że ulegną one regeneracji Czy to dobrze, że drut był gorący? Czy gorzej? - lepiej ze strony zmniejszenia prawdopodobieństwa zakażenia, gorzej z uwagi na większe uszkodzenie tkanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakieś 3 tygodnie temu heftowalem pręty zbrojeniowe metoda MAG . Nie trafiłem czysto w pręta przez co drut spawalniczy przebił rękawice a następnie wbił się w palca wskazującego . Rana się zagoiła ale pod skórą wyczuwam zgrubienie . Czy ktoś się orientuje co to może być ? Dodam że ropa była już wcześniej wyciskana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×