Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skurcz jelit, krew ze śluzem i ucisk w esicy


Gość Anooonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem zaczął się kilka tygodni temu z dnia na dzień dostałem silnych skurczy jelit które trwały jakieś 2 godziny a zakończyły się normalnym stolcem a zaraz po nim biegunką, gdy wszystko już ze mnie zeszło, skurcze minęły, został tylko lekki ból jelit. Na drugi dzień spróbowałem się jeszcze wypróżnić ale pojawiało się tylko trochę krwi ze śluzem. Później przez pierwszy tydzień odczuwałem ciągłe przelewanie się w jelitach i uczucie to po tygodniu minęło ale pojawił się ból w podbrzuszu z lewej strony (prawdopodobnie esica) ból nie jest silny, bardziej jest to uczucie jakiejś blokady lub ucisku w tej części ciała. Dodam jeszcze, że po tych skurczach przy wypróżnianiu występuje bobkowaty stolec którego jest raz więcej raz mniej oraz nieregularność załatwiania potrzeby raz na 3-5 dni. Przy zmianie diety stolec jest nadal taki sam. W przyszłym tygodniu wybiorę się do lekarza rodzinnego który pewnie skieruje mnie na badania do szpitala ale chciałbym się przed tym dowiedzieć na co wskazują te objawy i czy może to być coś poważnego, dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie objawy mogą sugerować jakiś stan zapalny w zakresie jelita grubego. Być może konieczne okaże się więc wykonanie kolonoskopii. Oczywiście o wszystkich badaniach i dalszym postępowaniu zadecyduje lekarz rodzinny po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×