Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczelina odbytu przy braku uciążliwych objawów


Gość dd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno byłam u lekarza który stwierdził u mnie szczelinę odbytu po uprzednim badaniu per rectum. Ja natomiast nie zauważyłam u siebie dolegliwości uprzykrzających codzienne funkcjonowanie odnośnie tego schorzenia. Nie skarżę się jak większość osób cierpiących z tego powodu na silny ból w tych okolicach. Ból owszem czasami się pojawia ale bardzo rzadko w dodatku nie jest aż tak silny i trwa dość krotko. Poza tym niekiedy występuje niewielka ilość krwi widoczna na papierze i śluz oraz ogólny dyskomfort tej okolicy, ale te dolegliwości pojawiają się naprawdę rzadko i nie są dla mnie bynajmniej póki co nie do zniesienia w przeciwieństwie do innych dolegliwości żołądkowo - jelitowych z którymi się zmagam. Lekarz zalecił mi wykonanie rektoskopii w celu dokładniejszej diagnozy. Ja natomiast nie wiem co robić. Moje pytanie jest takie czy szczelinę odbytu należy leczyć pomimo tego ze nie mam dotkliwych objawów? I czy jest szansa ze problem sam się rozwiąże (szczelina sama się zagoi)? Chciałam również zapytać jakie mogą być ewentualne powikłania nieleczonej szczeliny odbytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

czy szczelinę odbytu należy leczyć pomimo tego ze nie mam dotkliwych objawów? - można leczyć zachowawczo nie trzeba operacyjnie (np. maści, czopki stosowane miejscowo) czy jest szansa ze problem sam się rozwiąże (szczelina sama się zagoi)? - samoistnie bez leczenia wspomagającego raczej nie Chciałam również zapytać jakie mogą być ewentualne powikłania nieleczonej szczeliny odbytu? - np. uszkodzenie zwieraczy odbytu z defektem ich funkcji, zaostrzenie stanu przewlekłego, krwotok ze szczeliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×