Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności ze zginaniem i ból kolan przy zespole Ehlersa-Danlosa


Gość assikk98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem osobą bardzo aktywnie fizycznie. Jeżdżę na rolkach (freeride), gram w piłkę ręczną, biegam. Trzy lata temu zaczęłam odczuwać bardzo silny ból w kolanach. Ok. 3 razy w miesiącu po 4 dni. Najbardziej po intensywnych treningach. W 2011r wykryto u mnie Zespół Ehlersa-Danlosa. Ból kolan był tak silny, wręcz rozrywający. Nie mogłam czasem spać. Chodzenie sprawiało mi ogromny ból. Czasem było bardzo dobrze, czasem średnio, czasem tragicznie. Rok temu poszłam do ortopedy, on skierował mnie na rentgen, ale tylko prawego kolana. Diagnoza- boczne przyparcie rzepki. Powiedział, że nie da się z tym nic zrobić i muszę po prostu żyć. Na jakieś dwa miesiące było lepiej. Potem znów od początku, ból nie do wytrzymania sprawiający trudności w chodzeniu. Chciałam wybrać się do ortopedy, ale znikł. Nie było w sumie z czym. Wiedziałam, że ta nadmierna ruchomość stawów i boczne przyparcie rzepki też mają na to wpływ, ale to wszystko się nasilało. To teraz takie napady bólu na 4 dni ok 3 razy w miesiącu mam. Potem jest lepiej i znów wszystko wraca. Czy to jest spowodowane tymi dwoma chorobami? Dokładnie tydzień temu miałam wypadek na rolkach. Jechałam z szybkością 45km/h i wjechałam do rowerzysty. Poleciałam ok 7m w przód. Miałam ochraniacze, ale mimo to, pękły. Siła uderzenia była mocna. Na lewym kolanie mam ranę, która się nie goi. Prawe jest nienaruszone. Z tej rany cieknie ropa, jest strup, potem go nie ma i tak w kółko. Nie potrafię zgiąć kolana. Zauważyłam też, że jest tak jakby hmm.. Wyżej. Na pewno jest też większe i schodzi w bok. Nie wiem czy boli mnie sama ta rana, która strasznie ściąga czy kolano, które wygląda nieco dziwnie. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź. Niżej zdjęcie :) http://pl.tinypic.com/view.php?pic=dw55qd&s=8#.VB76y5R_tzY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×