Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie jądra po jego zapaleniu


Gość Mateusz 24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz 24

Witam jakies 2 lata temu przeszedłem zapalenie jądra. Dostałem leki i tak dalej niestety moje prawe jądro sie zmniejszyło, zrobiło sie twarde i prawie zanikło stąd moje pytania. Czy jest konieczność jego usunięcia czy moze zostać tak jak jest ? Czy istotne jest,że zostało mi tylko lewe jadro a nie prawe i czy ma to wpływ na produkcje plemników ? Jestem po badaniu nasienia i wyniki sa bardzo slabe w 1 badaniu 0,5 miliona plemników a w drugim 1,5 miliona w obu wystepuje slaba ruchliwość plemników. Czy można jakoś te wyniki poprawić i wyleczyc ta nieplodnosc ? Dodam też,że 2 tygodnie przed 2 badaniem bralem Salfazin i dalej go biore. .Miałem robione usg jadra i badania hormonalne i wszystko i nic nie wykazalo Jakie badania jeszcze warto by bylo zrobić aby sprawdzic czy jadro jest sprawne i znaleść przyczynę nieplodnosci i czy w mojej sytuacji warto zamrozic nasienie ? Dodam,że mam dopiero 24 lata i troche sie martwie.... Za odpowiedzi I poswiecony czas serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy jest konieczność jego usunięcia czy moze zostać tak jak jest ? - O tym musi zadecydować urolog prowadzący, ale raczej nie ma potrzeby usuwania zanikowego jądra pozapalnego. Czy istotne jest,że zostało mi tylko lewe jadro a nie prawe i czy ma to wpływ na produkcje plemników ? - Czy prawe czy lewe nie ma znaczenia. Na pewno jeśli doszło do zaniku jednego jądra produkcja plemników jest zmniejszona, ale nie powiedziane, że niewystarczająca. Czy można jakoś te wyniki poprawić i wyleczyc ta nieplodnosc ? - Jeśli te zmiany w spermie związane są z zanikiem jądra to raczej nie ma możliwości polepszenia tych wyników. Jakie badania jeszcze warto by bylo zrobić aby sprawdzic czy jadro jest sprawne i znaleźć przyczynę nieplodnosci - Wykonane badania są raczej już w pełnym zakresie i nie ma innych sposobów diagnostyki. Proszę jeszcze w tej sprawie dokładnie skonsultować się z urologiem. i czy w mojej sytuacji warto zamrozic nasienie ? - Raczej nie ma takowej potrzeby, bo nasienie już jest o słabej wartości i myślę, że się nie powinno pogorszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×