Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwięzadłowa przepuklina tylna kręgosłupa


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam, mąż odebrał dzisiaj wynik i jestem poważnie przerażona, proszę o interpretację ponieważ wysłałam go na rezonans z powodu bólu kręgosłupa ale nie spodziewałam się tego co wyszło :( Spłycona lordoza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Dehydratacja krążków międzykręgowych na poziomach L4/L5 i L5/S1 z obniżeniem ich wysokości. Szerokopodstawna wypuklina tylna krążka L4/L5 z lateralizacją lewostronną powoduje ucisk na worek opony twardej, zwężenie zachyłka bocznego, nie można wykluczyć ucisku na nerw L5 w zachyłku. Podwięzadłowa przepuklina tylna, lewostronna krążka L5/S1 powoduje ucisk na worek opony twardej, zwężenie zachyłka bocznego z niewielkim stopniu otworu m-kręgowego. Zmiana uciska nerw S1 w zachyłku, nie można wykluczyć ucisku lewego nerwu L5 w otworze m-kręgowym. Pozostałe krążki międzykręgowe lędźwiowe bez cech uwypuklenia do kanału kręgowego. Przebudowa zwyrodnieniowa dolnej powierzchni L5. Nie uwidoczniono zmian ogniskowych w stożku końcowym rdzenia kręgowego. Artefakty ruchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×