Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usuwanie ropy i oczyszczanie rany po torbieli włosowej a znieczulenie


Gość NAB

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was miał juz do czynienia z czymś takim? Jakieś 2 miesiące temu pojawił sie u mnie ból w okolicy pośladków. Po kilku dniach zaczął sie tworzyć taki jakby pęcherz z ropą. Z dnia na dzien robił sie co raz większy. W końcu udałam sie do lekarza pierwszego kontaktu, który powiedział ze mam jechać na ostry dyżur i tam W ZNIECZULENIU mi to rozetna i usuną tą ropę. Przyjechałam na ostry dyżur i tam chirurg powiedział mi ze to torbiel wlosowa i bedą mi to rozcinac. No wiec ucieszyłam sie bo bolało jak diabli, problem był taki, ze zaczęli robić to bez znieczulenia. To był tak okropny ból, myślałam ze nie wytrzymam, krzyczalam z bólu na cały szpital! Po tych męczarniach w końcu przestali i założyli opatrunek. Dostałam jakieś leki i odesłali mnie do domu. Wszystko sie zagoilo i było ok, jednak teraz znowu historia sie powtarza. Znowu mam ten pęcherz z ropa i moze uznacie to za dziecinne, ale strasznie boje sie iść na ostry dyżur, bo nie zniosę tego strasznego bólu. Na samą myśl o tym mam łzy w oczach. Mam zatem takie pytanie czy jeśli jesteście po operacji lub czy mial ktos z Was ta torbiel, to czy podczas usuwania ropy z pęcherza i oczyszczeniu rany (nie chodzi mi o zabieg wycięcia), mieliscie/mialyscie Pznieczulenie? Bo moj lekarz powiedział, ze nawet jeśli da znieczulenie to ono nie zadziała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie zabiegi nacięcia zropiałej torbieli raczej wykonuje się w znieczuleniu czy to miejscowym czy to krótkim dożylnym. Po wygojeniu zropiałej torbieli w trybie planowym wykonuje się zabieg doszczętnego usunięcia torbieli krzyżowej z reguły w znieczuleniu podpajęczynówkowym. Jeśli tego się nie zrobi ropienie torbieli będzie systematycznie nawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby pięknie gdyby tak się działo jak Pan chirurg napisał. Niestety prawda jest taka, że torbiele są usuwane bez znieczulenia. Przeszedł to ostatnio mój znajomy a teraz niestety spotkało to mnie. Chodzę już któryś dzień z kolei na usuwanie resztek torbieli. Niestety torbiel zrosła mi się z ciałem i pani doktor usuwa mi te resztki wyrywając je szczypcami oczywiście bez żadnego znieczulenia. Gdy się zapytałem dlaczego niema znieczulenia dostałem odpowiedź, że to się tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×