Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoka prolaktyna a gruczolak przysadki


Gość effa

Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 48 lat mam podwyższoną prolaktynę (PRL) hormon wydzielany przez przysadkę. Mój wynik 148 nl/mg przy normie do 27.Przy tak wysokiej prolaktynie mam miesiączki w miarę regularnie. Czy taki wysoki wynik oznacza, że mam gruczolaka?Może ktoś wie coś na ten temat? jestem załamana.Mam często bóle i zawroty głowy. Hormony robiłam bo myślałam, że to menopauza , ale FSH mam w normie.Endokrynologa oczywiście prywatnie mam za 2 miesiące. Może ktoś wie jak zdobyć skierowanie państwowo na rezonans?Przy takich terminach boję się że może być już za późno na leczenie. proszę poradźcie coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Niestety, ale tak wysoki poziom prolaktyny we krwi może sugerować występowanie gruczolaka przysadki. W taki wypadku zaleca się wykonanie rezonansu magnetycznego mózgowia. Skierowanie na to badanie może dać lekarz specjalista neurologii lub endokrynologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze mam pytanie moja prolaktyna po dwóch tygodniach bez leczenia spadła z 148 nl na 88 nl norma do 27.jaka może być przyczyna takich wahań ?Podobno gruczolaki są powyżej 100 nl/mg. jest nadal wysoka ale samoczynnie spadła 0 60 jednostek. rezonans państwowo mogę mieć dopiero w październiku. Endokrynolog prywatnie za 2 miesiące.Jakie badania mogę jeszcze wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×