Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dokanałowa portuzja tarczy międzykręgowej


Gość nika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie sorki za cały opis ale strasza mnie że nie wiele brauje mi do paraliżu...prosze podpowidzcie. MR kręgosłupa C TH i L -S bez kontrastu Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej i lordozy ledzwiowej .Fizjologiczna kifoza piersiowa zachowana. Trzony kręgów o prawidłowej wysokości ,z pojedynczymi drobnymi zaostrzeniami kostnymi na krawędziach na poziomach C3?C4 C5/C6 C/6/C7 zaostrzenia kostne skierowane dokanałowo . Drobne nierówności zmiany degeneracyjne typu Modic 1 blasze granicznych przyległych trzonów kręgów na poziomie C6/C7. Na poziomie C3/C4 ,C6/C7 ,Th11/Th12 o obnizonej wysokosci. Na poziomie C3/C4 widoczne uwypulenie tarczy m-regowej typu bulging z niewielim zmniejszeniem przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego. Na poziomie C5/C6 widoczna szeroko podstawna ,bardziej prawostronna dokanałowa protruzja tarczy m-kregowej ze zmniejszeniem przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego. C6/C7 widoczna szerokopodstawna dokanałowa protruzja tarczy m-ręgowej i osteofity na tylnych krawedziach przyległych trzonów kręgów ze zmniejszeniem przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego. Na poziomie Th7/Th8 widoczna centralno -lewostronna protruzja tarczy m-kregowej z asymetrycznym zmniejszeniem przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego* Na poziomie Th8/Th/9 widoczna paracentralna lewostronna dokanałowa protruzja tarczy m-kregowej z asymetrycznym ........ I tak jest przy Th9/Th10* Th/10/Th11 i Th11/Th12 Powiedzcie proszę czy to oznacza że grozi mi operacja? pewnie tak A czy pomoże rehabilitacje bez operacji? Wielkie dzieki.):):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×