Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa szyjnego uciskająca rdzeń kręgowy


Gość Basia lat 58

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Basia lat 58

Kręgosłup szyjny o spłyconej fizjologicznej lordozie.Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe trzonów wyrażone osteofitami na krawędziach.Wielopoziomowe,zwyrodnieniowe obniżenie sygnału krążków międzykręgowych w obrazie T2-zależnym.Podwięzadłowa,prawostronna przepuklina jądra miażdżystegoC5/6(współistnieje z osteofitami na sąsiadujących krawędziach trzonów)uciska worek oponowy,całkowicie redukuje przednią rezerwe płynową,uciskając brzuszną powierzchnię rdzenia kręgowego,redukuje szerokość światła kanału kręgowego do 7,4mm,zwęża prawy zachyłek boczny oraz wejście do prawego otworu międzykręgowego,z uciskiem korzeni nerwowych.Szeroka centralna przepuklina jądra miażdżystego C6/7(współistnieje z osteofitami na sąsiadujących krawędziach trzonów)uciska worek oponowy,całkowicie redukuje przednią rezerwę płynową uciskając brzuszną powierzchnię rdzenia kręgowego,redukuje szerokość światła kanału kręgowego do 7,6mm,zwęża oba zachyłki boczne oraz wejście do obu otworów międzykręgowych,bez cech konfliktu krążkowo-korzeniowego w pozycji badania.Pozostałe krążki międzykręgowe w odcinku szyjnym kręgosłupa bez cech pjm.Pozostałe otwory międzykręgowe prawidłowej szerokości.Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym bez zmian ogniskowych,o prawidłowej intensywności sygnału.Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wioletta

Basiu nie jestem lekarzem ale ja miałam podobny opis jestem 6 miesięcy po operacji C5-C6 C6-C7 implantacja klatka DIVA .Nie pisze żeby Cię straszyć ale z opisu nie wygląda to dobrze...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×