Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew i ropa z rany po usunięciu torbieli włosowej


Gość Zaur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, we wtorek miałem zabieg usunięcia torbieli włosowej, na całe szczęście torbiel nie była rozwinięta, tzn nie tworzyły się przetoki. Na ranę mam założone 3szwy, chirurg zalecił mi codzienną zmianę opatrunku i kontrolne wizyty raz w tygodniu, ponadto stwierdził, że dużo powinienem leżeć na płasko. Przyjmuje również antybiotyk. Rana sama w sobie nie jest bardzo dokuczliwa (dodam, że odstawiłem leki przeciwbólowe). Wczoraj postanowiłem pierwszy raz od operacji wsiąść do auta, kierowałem z przerwami ok 3h, w tym często wsiadałem i wysiadałem z pojazdu, wieczorem po powrocie do domu, zauważyłem, że z rany sączy się krew i ropa. Moje pytanie - czy jest to standardowy objaw, czy wynik bezmyślnej i zbyt wczesnej decyzji odnośnie kierowania autem? Wcześniej ten wyciek był wręcz minimalny, teraz jest trochę większy. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej nic niepokojącego to nie jest. Rana opróżniła się teraz po zabiegu, gdy Pan więcej się poruszał. Radzę jednak na jakiś czas zmniejszyć aktywność ruchową i siedzący tryb życia według zaleceń chirurga prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e-pacjent

Witam, mam podobny problem jakieś 9 dni temu miałem wyciętą torbiel z okolicy pośladków (dosyć długo zwlekałem z zabiegiem bo ok 12m-cy), od tygodnia jestem poza szpitalem ale nie pokoi mnie sączenie się ropy z rany, opatrunki zmieniam 2 razy dziennie rano / wieczór i za każdym razem są przesiąknięte aż do bielizny. Dopowiem tylko że w sumie w miarę normalnie funkcjonuję tzn chodzę itd, nie siadam za bardzo z wiadomych przyczyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×