Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina brzuszna a opieka nad dzieckiem


Gość załamanamama1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamanamama1

Witam, u mnie zdiagnozowano znacznego stopnia rozejście się kresy białej po ciązy, największe tuż nad pępkiem o szerokości do 37 mm. Jako kilkuletnie dziecko miałam już przepuklinę bszuszną. Jestem mamą 8 miesięcznego synka, waży on 10 kg. Karmię go piersią i chciałabym go karmić jeszcze przez min. pół roku. Kiedy powinnam zdecydowac się na zabieg, czy mogę odwlec to do czasu gdy dziecko będzie miało np.2 lata czy lepiej wcześniej? A po operacji po jakim czasie będę mogła w pełni opiekowac sie dzieckiem tzn: podnosić go, czy zchylać się.Chciałabym jak najszybciej. Obecnie staram sie nie nosić ciężkich rzeczy, nie jestem osobą jakoś specjalnie wysportowaną, ale mam dobrą kondycję. Jestem drobną i bardzo szczupłą osobą. Słyszałam również ze przed operacją przepukliny trzeba dużo spacerowac i stosować ćwiczenia, moj lekarz zalecił jedynie zakładanie sporadycznie pasa przepulkinowego. A czy teraz mogę jakoś spowolnić powiększanie się przepukliny przy robieniu codziennych czynności? Bardzo proszę o poradę. z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Bez zbadania nie jest możliwe określenie, czy konieczna jest natychmiastowa operacja. Po operacji przepukliny nie powinno się podnosić ciężkich przedmiotów przez okres min. trzech miesięcy. Lżejsze prace można wykonywać po ok. 7-8 tygodniach. Z pewnością warto stosować pas przy czynnościach wymagających większego wysiłku fizycznego. Powinna Pani udać się do specjalisty chirurga, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×