Opuchnięta dłoń

u?ytkownik
agnieszka

Od dluzszego czasu budze sie rano z napuchnieta prawa dlonia, w ciagu dnia opuchlizna ta troszke znika, ale pod skora w niektorych miejscach widac czerwone twarde punkty od ktorych promieniuje bol. Natomiast palce lewej dloni podczas zimna i wilgoci robia sie porcelanowo biale, jakby odplynela cala krew i mam wrazenie ich zdretwienia, po ok 30 minutach wracaja do normy. Prosze o pomoc, jak moge rozwiazac ten problem, jakie badania zrobic, do kogo sie udac

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Najlepiej udać się najpierw do lekarza rodzinnego. w zależności od tego jak wyglądają zmiany, dalej pokieruje do odpowiedniego specjalisty.

u?ytkownik
Kate

Uderzyłam 2 dni temu ręka w sciane. Od tej pory boli mnie dłoń i palce. Początkowo miałam opuchniętą tylko lewą dłoń. Teraz spuchnięte sa rowniez palce. Nie wiem co sie dzieje bo prawie nie moge ruszac tymi palcami. Mam 17 lat i nie chce miec pozniej jakichs problemow z ta reka. Co nalezy zrobic w tej sytuacjii ? Smaruje roznymi masciami ale nic nie pomaga. Jezeli ktos wie niech mi napisze bo strasznie trudno zyje sie majac jedna sprawna reke..

u?ytkownik
stapler

Na pewno z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza. Zapewne będzie konieczne RTG ręki. W wyniku takiego urazu i przedstawionych objawów istnieje podejrzenie złamania kości ręki.

u?ytkownik
Kate

Pisałam tutaj poprzedniego posta .. Mógłyby mi ktos cos doradzic jeszcze ? Oprócz dłoni i palców spuchł mi jeszcze nadgarstek i łokieć .. Bardzo boli mnie ta reka ale nie byłam jeszcze u lekarza. Moja mama twierdzi ze nic mi nie dolega (z zawodu nie jest lekarzem). ja sama jednak boje se ze dzieje sie z nia cos niedobrego. Pomóżcie.

u?ytkownik
:)

Proszę udać się niezwłocznie do szpitala na ostry dyżur. Po wykonaniu zdjęcia RTG lekarze zastosują leczenie. Wygląda na złamanie reki. Objawy są standardowe.

Twoja odpowiedź