Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego z niewielką kyfozą


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. oto wynik mojego badania: TK kręgosłupa szyjnego: Badanie wykonano techniką spiralną obejmując trzony i przestrzenie międzykręgowe od C1 do C7. Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego z niewielką kyfozą w dolnej czesci tego odcinka. Na poziomie C5-C6 obecna niewielka, centralna wypuklina krążka międzykręgowego dochodząca do rdzenia krgowego bez wyraźnych cech ucisku. Pozostałe przestrzenie międzykręgowe bez zmian w badaniu TK. Wysokość trzonów zachowana. od kilku miesięcy odczuwam ból w w dolnej części odcinka szyjnego, drętwienie w rękach (obie jednocześnie) oraz sinieją mi dłonie. lekarze w Danii wykluczają jakikolwiek związek drętwienia oraz sinienia dłoni z kręgosłupem. proszę o porady ekspertów z polski. a to wynik TK odcinka lędźwiowego: Badaniem objęto trzony i przestrzenie miedzykręgowe od L1 do S1. Na poziomie L5 do S1 obecna dość duża, centralna przepuklina krążka miedzykręgowego w niewielkim stopniu uciskająca na worek oponowy. Nieduża, centralna wypuklina krążka miedzykręgowego również w niewielkim stopniu uciskająca na worek oponowy widoczna na poziomie L4-L5. Średniej wielkości guzek Schmorla obecny na dolnej krawędzi trzonu L1. Drobny guzek Schmorla na dolnej krawędzi trzonu L3. Na krawędziach trzonów L5 i S1 obecne drobne osteofity o charakterze zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych. Wysokość trzonów zachowana. 1,5 roku temu dźwignąłem dosyć duży ciężar w pracy, coś mi strzyknęło w kręgosłupie więc się udałem do lekarza w Danii. nie zrobili mi żadnych prześwietleń tylko od razu wysłali na masaże. po masażach ból się nasilił. kolejne 2 tygodnie spędziłem w łóżku. wyjścia do toalety lub do kuchni odbywały się *na czworaka*. po około 2 tygodniach ból zmalał wiec wróciłem do *normalnego życia*. co jakiś czas gdy przeciążałem kręgosłup powracał silny ból co się wiązało z kolejnymi masażami i rehabilitacjami które nie przynosiły ukojenia... a wręcz odwrotny skutek miały. dlatego miesiąc temu zdecydowałem się na zrobienie badań w Polsce. (TK które zamieściłem wyżej). czy to się kwalifikuje do operacji?? czy dalej kontynuować rehabilitacje i ćwiczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do potrzeby operacji, powinien Pan skontaktować się z neurochirurgiem, pokazać wynik i zdjęcia na CD. Ćwiczenia proszę kontynuować, z opisu wynika że powyższe zmiany mają szanse być w taki sposób mocno zmniejszone przez regularne, zgodne z pokazanym Panu wzorem ćwiczenia prowadzone sumiennie przez rok. Rehabilitacja rozumiana jako zabiegi z pomocą obcej osoby lub sprzętu jest pierwszą fazą tego procesu, następnie należy kontynuować ją samodzielnie wsłuchując się w organizm i dostosowując do tego zakres ćwiczeń-takie rozumienie ciała zajmuje różnie długo głównie kilka tygodni do kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×