Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma G-III coli transversi ulcerans


Gość Alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ojciec miał tydzień temu usunięty guz na jelicie. Z tego co dowiedzieliśmy się od lekarzy guz był bardzo złośliwy o rokowaniach może wypowiedzieć sie onkolog na podstawie badania histopatologicznego. Jednak tata ma sie do niego zgłosić dopiero po wygojeniu rany, bo dopiero wtedy można zastosować leczenie czyli dopiero za ok 3 tygodnie, dlatego bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku histopatologicznego: Adenocarcinoma G-III coli transversi ulcerans Zaawansowanie: pT3NoMx Infiltratio carcinomatosa telae adiposae subserosae coli transversi Lymphadenitis chronica reactiva regionalis (5/5) Structura omenti normalis Granica odcięcia wolna od nacieku raka Badanie w trakcie diagnostyki immunohistochemicznej (podejrzenie guza neuroendokrynnego) Lekarze mówili, że ważne są teraz węzły chłonne czy są zajęte czy nie jednak nie wiem czy przedstawione badanie już dotyczy również węzłów? Tomografia robiona przed operacją pokazała oprócz usuniętego guza powiększenie okolicznych węzłów chłonnych jednak pozostałe narządy były *zdrowe* wątroba trzustka płuca. Chciałam zapytać jakie są metody leczenia tego typu nowotworu? Tata nie odczuwał żadnych dolegliwości miał apetyt nie tracił na wadze, miał słaby wynik hemoglobiny 7,1 i to doprowadziło, że zgłosił sie do lekarza, podobno po operacji hemoglobina ma sie podnosić i właśnie chciałam zapytać czy nie będzie mu szkodziło w jego stanie podawanie preparatów witaminowo-ziołowych na podniesienie hemoglobiny z cynku, magnezu, miedzi i żelaza typu: herbapol TP1 i TP2 Chciałam zapytać również o preparat z japońskiego grzyba reishi, który również na stronach internetowych wychwalany jest jako wspomaganie leczenia nowotworów. Przepraszam, że list jest tak obszerny ale chciałam podać jak najwięcej informacji najbardziej zależy mi na przetłumaczeniu wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie wyniku badania histopatologicznego brzmi: Gruczolakorak (III stopień zaawansowania histopatologicznego) poprzecznicy, wrzodziejący. Naciek nowotworowy tkanki tłuszczowej podsurowicówkowej poprzecznicy. Zaawansowanie T3 świadczy o tym, że rak praktycznie nacieka całą ścianę jelita grubego, N0, że nie ma przerzutów do węzłów chłonnych, a Mx, że nie określono przerzutów odległych. Z przebadanych 5 węzłów chłonnych regionalnych 5 jest zmienionych zapalnie, przewlekle, reaktywnie. Struktura sieci jest prawidłowa. Obecnie trzeba poczekać także na wynik badania immunohistochemicznego (podejrzenie guza neuroendokrynnego), gdyż może to zaważyć na dalszym postępowaniu terapeutycznym. Po wygojeniu ran i otrzymaniu wyniku badania immunohistochemicznego należy jak najszybciej skontaktować się z onkologiem. Decyzje co do dalszego leczenia podejmie onkolog i przedstawi zapewne rokowania. Na razie proszę powstrzymać się od podawania preparatów witaminowych do wizyty u onkologa. On poinformuje o możliwości podawania dodatkowych preparatów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alicja1957@wp.pl

moj maz rowniez ma stwierdzony nnowotwor jelita grubego.czeka na operacje .Znalazłam tez w internecie cudownego grzybka reish ,ale wiadomosci na jego temat mam niewiele.Bardzo prosze napiszcie cos wiecej na jego temat, i czy mozna go stosowac w leczeniu raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj maz jest po operacji jelita grubego ,bez przezutow,Wazna jest dieta, podaje sok z marchwi ,pomaranczy i jablek(zapobiega brak zelaza) Najwazniejsze jednak podaje sode oczyszczana w proporcji -jedna duza lyzka sodki lekko podgrzana z 3-ma lyzkami syropu klonowego(redukuje raka jelita grubego .Zycze wam zeby tak pracowalo jak dla mego meza. Zyczliwa z Florydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta

Witam, soda oczyszczana bardzo niszczy jelita , także proszę się zastanowić czy to bardziej nie zaszkodzi, wiem o tym bo mój znajomy używał bardzo długo sody i gdy musiał być operowny to jelita rozłaziły się w rękach, i nic nie mozna było już zrobić. Lekarze od razu powiedzieli że to od sody. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×