Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg usunięcia lub korekcji przegrody nosowej


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 3 lata temu mialem zlamany nos nastawiano mi go operacyjnie (5 dni na oddziale) i niestety zrobiono to niepoprawnie tak wiec teraz musze podjac sie usunieciu lub nastawieniu przegrody. Z tego co pamietam po operacji bol byl niesamowity... za bardzo nei chce sie w tym uswiadamiac a tak w ogole dobrze znosze bol. Chce wiedziec czy jest jakis inny sposob (jak ten co mialem) pozbycia sie problemow z oddychaniem. Slyszalem o zabiegach jednodniowych... ale czy tycza sie one rowniez usuniecia? Chcialbym podkreslic ze uprawiam sport w ktorym jestem narazony na obrazenia nosa tak wiec chyba jedynym wyjsciem jest usuniecie tej przegrody mam racje? Na dzien dzisiejszy moj nos dobrze sie 3ma po jakichkolwiek obrazeniach wiec moze sama korekcja by wystarczyla... Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dalszym postępowaniu ze skrzywioną przegrodą nosa powinien zadecydować laryngolog. Z nim należy skonsultować się w tej sprawie. Zabieg będzie uzaeżniony od tego jak obecnie ta przegroda wygląda. Oprócz badani laryngologicznego pewnie będzie wymagane RTG czaszki. Po tych badaniach nastąpi decyzja co do sposobu leczenia operacyjnego. Poza operacją nie ma innego sposobu leczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×