Jak wygląda operacja przepukliny rozworu przełyku i woreczka żółciowego?

u?ytkownik
Agnieszka

Witam. Mam zdiagnozowaną przepuklinę rozworu przełyku oraz kamicę żółciową (jestem przygotowywana do operacji). Na czym polega operacja przepukliny rozworu? Czy jest to bardzo poważna i niebezpieczna operacja? Czy w trakcie jednego zabiegu operacyjnego dokonuje się usunięcia pęcherzyka żółciowego i przepukliny? Jak długo przebiega rekonwalescencja po tego typu operacji?
Będę bardzo wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości.

Pozdrawiam

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Raczej nie będzie to zabieg 2 w 1.
Zabieg polega na zwężeniu rozworu przełykowego (zwężenie odnóg przepony). Dno żołądka przyszywa się do dolnej powierzchni przepony. Odnośnie operacji powinna Pani skontaktować się z lekarzem prowadzącym i wraz z nim omówić szczegóły.

u?ytkownik
Majka

Właśnie wróciłam ze szpitala po operacji przepukliny. Miałam zwężenie odnóg przepony. Operacja dosyć długa i bolesna a jakie będą skutki zobaczymy.

u?ytkownik
dudi@welnowiec.net

Maju, jestes w stanie podzielic sie odczuciami po operacji, czy teraz z perspektywy kilku miesiecy rowniez zdecydowalabys sie na taka operacje?
Odpisz prosze na maila.

Pozdrawiam
Lukasz

u?ytkownik
andrze

Ja jestem 3 lata po tej operacji jeśli Jesteś zainteresowana napisz

u?ytkownik
Iwona1959

Jestem po operacji woreczka żółciowego-laparoskopowo (Świetna metoda).Czuję się dobrze.Niestety czeka mnie kolejna operacja, .Usunięcie przepukilny rozworu przełykowego.W związku z tym mam pytanie czy przepuklina po operacji ponownie nie wystąpi?

Twoja odpowiedź