Podwyższone próby wątrobowe, jakaś choroba?

u?ytkownik
Noris

Zrobiłem badanie prób wątrobowych z krwi - cała morfologia z rozmazem wyszła bardzo dobrze, natomiast próby wątrobowe - powiedziano mi w laboratorium, że są podwyższone tzn. AST 23 U/l, ALT 44 U/l, bilirubina całkowita 21,57 umol/l, fosfataza zasadowa 90 U/l, GGTP 27 U/l. Jeszcze Helicobacter pylori 1,66 U/ml. Czy te wyniki wskazują na coś poważnego. Mam 31 lat, raz w tygodniu wypiję lampkę wina, raczej tłusto nie jadam ale czasem się zdarzy, zażywam propranolol 40 mg, asmag i wit B12. HBS ujemne, jestem zaszczepiony na WZW typu B. Czy to może mieć jakiś wpływ na wyniki - robiłem na czczo 14 godz. przed pobraniem krwi.

Reklama
u?ytkownik
stappler

Przedstawione przez Pana wyniki raczej nie wskazują na chorobę wątroby. Tylko nieznacznie przekraczają normy. Nie wiem niestety jakie są normy w Pana przypadku, bo każde laboratorium ma swoje, zależne od aparatury. Jednak średnia maksymalna tych norm praktycznie jest zachowana. Dlatego nie przejmowałbym się tymi wynikami.
Wykrycie zaś przeciwciał przeciw bakterii Helicobacter pylori nie świadczy, że takowa bakteria istnieje w organizmie. Aby stwierdzić w 100% zakażenie Helicobacter pylori należałoby wykonać gastroskopię połączona z testem urazowym.
Trzeba też brać pod uwagę to, że zażywanie nawet najmniejszej ilości jakiegokolwiek leku może podnosić aktywność enzymów wątrobowych i poziom bilirubiny.
Oczywiście wyniki te należy skonsultować z lekarzem, który kierował Pana na badania.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
zosia

Ob*14 amylanza 54* ast 18 * ggtp *15 alt18

u?ytkownik
Łukasz

Ostatnio przebywałem w szpitalu i na rutynowych badaniach wyszły zawyżone wyniki prób wątrobowych :
- AspAT - 61U/1
- AIAT - 123U/1
Bardzo proszę o odpowiedź!!!:(

u?ytkownik
Marcin

Witam sam mam problemy z wątroba wszyscy piszą o wzw typu B a C proponuje zrobić przeciwciała hcv

u?ytkownik
KASIA

Witam mam bardzo podwyzszone wyniki wotrobowe i lekarze kieruja mnie od lekarza do lekarza sa poprostu bezradni mam 72 lat ALAT(S)311 GGTP(S)1067 BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ

u?ytkownik
ZYGMUNT

Mam podwyższone wyniki ggpt prosze o odpowiedz

u?ytkownik
ela

Wyniki ggpt od 3 lat mam wysokie ,robilam duzo badan,i nic ,pytajäc mego lekarza dlaczego,odpowiedzial,to chyba wrodzone,boje sie tez ale nie wiem co dalej robic,

Twoja odpowiedź