Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kręgosłup, ból, nieznana przyczyna


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam wielką prośbę proszę o poradę od ok 20 lat wzmagam się z kręgosłupem ale było to do opanowania pobolało parę dni zażywałam lekarstwa ( piroxicam, mydokalm Forte) i przechodziło i zapominałam. Od sierpnia tego roku już nie mam siły chodzić po lekarzach oczywiście od jednego do drugiego( neurolog) zażywam rózne lekarstwa przeciwzapalne( ketonal, naproxen) i zaszczyki najpierw NIWALIN i nic - żadnej poprawy teraz skończyłam zastrzki bardzo drogie DISCUS CoMPOSTIUM no i nic. Prosze o skerowanie na rezonans i nic - każdy się wymiguje aby go nie dać a zleca inne badani drogie których nie zeobiłam. Pani doktor kazała zrobić jeszcze badania na bolerioaze, i jajiś przeciwciała ( wszystko dużo kosztuje) i wiele innych które już zrobiłam pod kontem rematologicznym i wszystko wyszło ok. Wybrałam także masaże, kroterapie, tenss, lasery i nic. Co robić? czyszczą lekarze mnie z pieniędzy a nikt nie daje skierowania na rezonans podiczjąc to co już wydałam dawno bym sobie pryywatnie zrobiła rezonans. Ból nie mija ja się zrobiłam strasznie nerwowa przez to wszystko. Martwie się żeby to się nie okazała przepuklina - operacja Mam 41 lat a czuje się jak babusia do kogo iść? wydawało mi się że najpierw trzeba znaleź przyczynę i było by to zaraz gdybym zrobiła ten rezonans ............a tu schody.......... cięzko mi się myć, ubierać zwłaszcza swoje osobiste rzeczy, nie wspomne o innych czynnościach każdy myślę ze cuduje proszę o radę o poradę z góry przepraszam za błędy w nazwach leków Beata z Nowego Sącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Prywatnie badanie kosztuje około 400 zł. Lepiej zrobić je bezpłatnie. Poprosić o skierowanie i zapisać się w kolejkę. Jeśli neurolog nie chce dac to proszę spróbować u swojego lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Po przeczytaniu pani listu stwierdziłam że to nie normalne jak lekarz nie chce dac skierowania na rezonans skoro tylko po tym będzie stwierdzono czy to jest przepuklina czy inny schorzeń.Prywatnie koszt jest 500 zł zdjęcia dolnej części kregosłupa.Nie można tego sobie bagatelizować.Ja w tej chwili jestem po operacji kręgosłupa L4/L5 i mam to już za sobąOd 8 miesięcy chodziłam w bólach bo miałam przepuklinę kręgosłupa też nie mogłam się ubrać i nic zrobić .Musi pani zrobić rezonans wtedy będzie wiadomo jak dalej leczyć to przecież jest 21 wiek.pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

witam po przeczytaniu listu pani Beaty miałam wrazenie że czytam własną historję wprawdzie mam 35 lat a już chodzę po ścianach ja wymusiłam skierowanie na rezonans i wyszła mi przepuklina mk szerokość kanału wynosi na poziomie L4-L5 12,8 mm L5-S1 6,0 mm pani Beata wspomniała że jak wybadają przepukline to operacja czy to norma i czy to znaczy że ja kwalifikuje się do zabiegu ? proszę o jakąś odpowiedż ( zaczynam się trochę martwić ) pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 36 lat i jestem po operacji kręgosłupa lędźwiowego L4 L5 mam usunięta przepukline i dysk ponieważ dysk pękł i wbił korzeń rdzenia w kanał operacje przeprowadził neurochirurg lekarz Andrzej Kozłowski najlepszy człowiek na świecie dzięki niemu zaczynam wierzyć że można żyć bez bólu operacje przeszłam szpitalu w Sejnach koło Litwy 300 km od miejsca mojego zamieszkania ale było warto 10 listopada 2015 roku pojechałam na oddział 11 listopada lekarz Kozłowski mnie zoperowal 12 listopada stanęłam na własnych nogach było ciężko ale dałam radę dzięki temu lekarzowi 13 listopada byłam już w domu trochę boli jak to po operacji ale ból który uniemożliwial mi chodzenie spanie leżenie umycie się czy ubranie minął od ręki tak jak zapewniał mnie ten przecudowny lekarz już leki takie jak tramal czy portal combo z ibupromem max w sumie 10 tabletek dziennie nie pomagał jestem teraz szczęśliwa że podjęłam decyzję o operacji choć bardzo się bałam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×