Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to komórki rakowe w wątrobie?


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! zwracam sie zapytaniem:moze zaczne od poczatku: kilka dni temu miala robione usg jamy brzusznej, (zaznaczam ze badania usg-jamy brzusznej, wezlow chlonnych i piersi robi jeden i ten sam lekarz radiolog) a wiec wynik usg jamy brzusznej: watroba niepowiekszona, normoechogeniczna, w prawym placie seg.6 owalne drobne ognisko 9mm-jak naczyniak- poza tym bez zmian.Z wynikiem poszlam do lekarz 1-go kontaktu, ktora dala skierowanie do Hepatologa, Pani Hepatolog stwierdzila ze to naczyniak(lekarz radiolog zalecil kontrole za 3-4 m-ce/naczyniak/) po czym kazala zrobic badanie AFP- wynik AFP 1,33, zrobilam tez dodatkowo badanie enzymow watrobowych, AIAT(GPT) 33,17 Aspat(GOT) 24,44 GGTP 24,09, i jeszcze glukoza, pani analityk stwierdzila ze glukoza jest podwyzszona, AIAT(GTP) tez zawyzony, nadmienie ze robilam badania m-c temu na enzymy; AIAT(GTP) 20,95 Aspat(GOT) 30 GGTP 30,18, nadmienie rowniez ze zazywam dziennie tabeletki Benalapril 10mg 1x dziennie, jak i rowniez doxepin rano 1x10mg, wieczorem 1x25mg Uprzejmie prosze o informacje co do wynikow AIAT(GTP) czy sa bardzo zawyzone, i czy po badaniu AFP-powinnam czekac 4 m-ce, i zaczac robic jeszcze jakies badania pod kątem wątroby, czy może wystarczy dieta?czy może naczyniak ma wpływ na zmiane wyniku AIAT(GTP) wynik AFP- 1.33, niby norma...ale czy przy rozmiarze naczyniaka 9mm, AFP by juz pokazalo komorki rakowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Naczyniaka wątroby przy takich rozmiarach należy obserwować co 12 miesięcy. Podwyższony powiom enzymów raczej nie jest z nim związany, ponieważ tak mały naczyniak jest zwykle bezobjawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za tak szybką odpowiedz, jezeli moge prosic jeszcze o odpowiedz...czy gdyby to bylo cos innego nie *naczyniak *(ale tutaj raczej mam wielkie zaufanie do radiologa ktory robi mi te badania) to czy przy takim małym*naczyniaku* w badaniu AFP byłoby już widoczne? chodzi mi oczywiscie i komórki rakowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hepatolog nie zlecila mi tych badan AFP tylko powiedziala zebym sobie je zrobila, sama dla siebie, zebym sie nie denerwowala, i miala spokojne swieta, wiec je zrobilam...ale chyba bede sie zamartwiala do lutego-do nastepnego USG, ale od kilku dni mam diete, zobaczymy, czy jest mozliwe zeby *naczyniak* sie wchłonął???i jeszcze jedno ostatnie pytanie...czy badanie usg jamy brzusznej daje wynik w 99% ze to naczyniak, czy jest prawda ze naczyniaki maja charakterystyczna budowę, i czy radiolog mogl sie pomylic???nie daje mi to po prostu spokoju, i chyba szukam czegos coby mnie pocieszylo:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 8 lat temu robiłam usg j.brzusznej i miałam naczyniaka na wątrobie 13mm a teraz w lutym teź robiłam i nadal mam tego naczyniaka też ma 13mm czyli nie urósł ale problem jest taki że pojawił się też naczyniak na jęnej nerce 11mm i p.radiolog kazała przyjść za pół roku jeśli rozmiary się powiększą to będe musiała wykonac biopsje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×