Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Endometrialne torbiele na jajnikach i laparotomia


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam pytanie rozpoznano u mnie na obu jajnikach endometrialne torbiele oraz gruczolistość miednicy mniejszej.Usg wykazało Endometrium o grubości 12 mm z opisu mniemam, że na macicy. Wykonano laparotomię - obustronne wyłuszczenie torbieli jajników. Drenaż.Lekarz powiedział mi, że endometrioza była mocno rozprzestrzeniona. Rana goi się , ale brzuch nadal jest wzdęty - tłumaczono mi, że to przez endometriozę.Biorę Danazol, od czasu do czasu zdarzają się krwawienia i boli mnie brzuch.Teraz zastanawiam się ile czasu muszę oszczędzać się tak solidniej, pracuję w handlu gdzie trzeba co nieco przenieść towaru, który lekki nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuch może być wzdęty po zabiegu. Z czasem dolegliwości powinny ustąpić. Najlepiej rozważniej dobierać dietę, która nie prowadzi dodatkowo do wzdęć. Krwawienia z dróg rodnych musi Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym. Po zabiegu laparotomii, aby zapobiegać powstaniu przepukliny pooperacyjnej najlepiej unikać większego wysiłku przez 4-6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4- 6 miesięcy- nie tygodni? Pytam dlatego, że lekarz ginekolog powiedział mi, że po 30 dniach mogę wrócić do pracy, informowałam go , że praca związana jest z wysiłkiem. Nie był zbytnio zainteresowany jakie leki zapisano mi po operacji i zbył zupełnie dolegliwości. Z tego co mi powiedział w jamie Douglasa jest płyn ale mam się tym nie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×