Silny ból w biodrze promieniujący do uda i kolana

użytkownik
aneta

Witam,
Mam 23 lata i od pół roku codziennie boli mnie biodro, a ból z niego promieniuje na udo i dalej do kolana. Często jest tak, że nie mogę wstać z łóżka (nie mam siły podnieść lewej nogi). Wystarczy, że posiedzę chwile albo poleże i zaczyna sie pieczenie i ból taki jak by ktoś mi mocno naciskał na biodro. Byłam z tym u lekarza, który stwierdził, że jestem młoda i skoro nie miałam *jakiegoś wypadku* to z pewnością jest to chwilowe... wcześniej byłam u lekarza bo bolało mnie samo lewe kolano jednak po prześwietleniu stwierdzono, że wszystko jest ok. Kiedy poszłam po raz kolejny tym razem z biodrem i tym okropnym bólem lekarz stwierdził, że na pewno nic mi nie jest, że wymyślam sobie coś.. Nie wiem co mam robić czesto przez ten ból nie mogę siedziec ani leżec!
Podsumowując:
-ból lewego biodra-promieniujacy przez udo do kolana
-boli gdy siedzę, lężę i chodzę
-często nie mam siły nogi podnieść czuje jak by w trakcie bolu była jakaś blokada....

Reklama
użytkownik
stapler

Takie dolegliwości mogą być związane z patologią w zakresie stawu biodrowego jak i być może odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Należałoby wykonać RTG stawu biodrowego oraz odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Wyniki tych badań trzeba by skonsultować następnie z ortopedą.

użytkownik
Violetta

I po co przepraszam rtg? Tak usłyszałam dzisiaj od lekarza.-
to tylko potwierdzi diagnozę, oczywistą diagnozę zwyrodnienia stawu. A zwyrodnień się nie leczy jedynie zażywa się środki przeciwbólowe w zależności od tolerancji na ból u pacjenta.

użytkownik
chp

Szanowna Pani,nalezy koniecznie nawiazac kontakt z prawdziwym ortopeda. Z Pani krespondencji wynika, ze miala Pani do czynienia z lekarzami nie traktujacych powaznie pacjenta. Mam podobne dolegliwosci ale cale szczescie opiekuja sie mna lekarze w inym kraju w ktorym leczenie jest bezplatne i fachowe tzn w Niemczeh..

użytkownik
Paweł

Identyczny ból odczuwam ja! Z tym że ja mam 20 lat, rok temu pojawił się ten ból. Jeździłem po lekarzach, wymyślali niestworzone rzeczy. Zrobiłem rezonans biodra, ale nic nie wykazał. Później po załamaniu rąk lekarzy pojechałem zrobić rtg odcinka lędźwiowego (tak na własną rękę, poprosiłem po prostu o skierowanie od lekarza rodzinnego) co się okazało mam zniesienie lordozy lędźwiowej, małą rotację dolnych kręgów tego odcinka oraz zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1, o ile się nie mylę - w tym momencie nie mam czasu na wyciąganie i sprawdzanie. Dostałem skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne (jeżeli chodzi o kręgosłup, bo wcześniej dostawałem tak często ze chodziłem prawie 3 miesiące a głównym ośrodkiem leczonym było biodro - żaden z lekarzy nie mówił o robieniu rtg kręgosłupa w części lędźwiowej!!!). Masaże oraz prąd TENS miałem wrażenie ze pomagały. Po wybraniu zabiegów dostałem ćwiczenia. Ćwiczę 3 razy dziennie od 2 tygodni tak jak mi powiedział rehabilitant. Nie widzę żadnej poprawy... Z tymi naszymi lekarzami tak jest... Załamują ręce wtedy kiedy nie trzeba, przecież my mamy nieco ponad 20 lat, a już nie możemy obyć się bez leków przeciwbólowych! Czasem mam wrażenie, że czekają na pieniądze a mówią byle co... Pozdrawiam, Paweł.

użytkownik
Paweł

Wtrącę jeszcze to że to nie może być zwyrodnienie stawu! Wszędzie, w każdej książce oraz w internecie, nawet sam lekarz reumatolog mi powiedział że zwyrodnienie stawu występuje u ludzi po 40, no może wyjątkowo +/- 3-4 lata!!!

użytkownik
jadzia

Mialam podobne dolegliwosci.Leczyli mi rwe kulszowa.w tej chwili mam zdiagnozowanego guza miednicy malej.jestem po radioterapi.moja rada,zrob tomografie dla wlasnego spokoju.

użytkownik
jan

Nasza służba zdrowia kpi sobie z mlodego pacjenta, ktory przychodzi i mowi, że coś mu dolega. Kwituje się go zdawkowym *inni mają gorzej* lub *za młody/a* czy tez * uprawiać więcej sportu*. Tylko nikt nie pomyśli ,że jak ból uniemożliwia normalne poruszanie się, to juz nie da się uprawiac sportu!!! A gdy przychodzi starszy schorowany człowiek do lekarza, to mówią *tak to juz jest w tym wieku* Nic się nie da zrobić, itp...

użytkownik
Natalia

Mam to samo od dwoch lat. Zrobilam wszystkie mozliwe badania i nic nie wykazuja. Jedyny problem jaki zauwazono to skrzywienie kregoslupa w odcinku ledzwiowym, ale lekarze powiedzieli ze nie ma to nic wspolnego z bolem w biodrze. Dodam, ze lecze sie w hiszpanii. Ktorys z was dowiedzial sie wiecej? Dalej was boli? Widzialam ze posty sa sprzed roku. Dziekuje!

użytkownik
Patrycja

Hej. Mam te same objawy. Nie wiem do jakiego lekarza mam iść. Proszę o pomoc.! Byłam u lekarza rodzinnego i on powiedział mi że nic nie widzi i pewnie symuluje. Czy to wam przeszło.?? Proszę o szybką odp. Dziękuję.

użytkownik
Kasia

Witam. Ja mam również takie same objawy. Rok temu, 4 miesiące po urodzeniu dziecka zgłosiłam się do lekarza z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Skierowano mnie na rtg. Po prześwietleniu wyszło, że mam skrzywienie prawostronne boczne i dyskopatię. Lekarz nic nie mówił, przepisał lekarstwa. Trochę pomogły ale wtedy kiedy je brałam. Jak się skończyły ból powrócił. Teraz promieniuje mi do biodra i udem aż do kolana. Nie wiem sama co robić. Pozdrawiam cierpiących.

użytkownik
Dorota

Witam. Mam 22 lata. Byłam u ortopedy ponad pół roku temu, bo od jakichś 8 lat czułam, że coś mi w lewym biodrze *przeskakuje*, a od ok. 3 boli coraz bardziej. Początkowo bolało tylko po jakims większym wysiłku, a później nawet od razu po przebudzeniu się i w każdej pozycji. Oprócz tego, miałam problemy z podniesieniem nogi, ubraniem spodni itd. Lekarz swierdził, że mam tzw. biodro strzelające i dał mi skierowanie na rehabilitację. Od lutego czekam na rehabilitację, której termin mam wyznaczony na 27 sierpnia. Dzisiaj dostałam takiego bólu w biodrze, że nie mogę normalnie funkcjonować. Boli jak cholera! Mam problem ze zrobieniem kroku dosłownie. Od czasu wizyty pogorszyło się i to bardzo, a tu człowiek musi tyle czekać...

użytkownik
Ela

Witam....
rozumiem i to bardzo... młodych ludzi i cierpiących na taka dolegliwość.
Chociaż mam aż 60 lat to tak samo cierpię i nic mi nie pomaga a leki przeciwbólowe działają krótko a później ten sam straszny ból ....
Nabrałam się zastrzyków na rwę kulszowa i nic nie pomogło.
Mam do tego dnę moczanowa,cukrzyce i miażdżyce i jak tu dalej żyć nie radząc sobie z bólem ?????pomóżcie proszę....ja nie wychodzę z domu od 3 lat a jedynym moim oknem na świat jest internet....
pozdrawiam wszystkich cierpiących....Elżbieta

użytkownik
asia

Dziewczyny z takimi objawami to tylko neurochirurg i rezonans magnetyczyny
Pozdrawiam

użytkownik
asia

Przepraszam za błąd - magnetyczny