Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powietrze w drogach żółciowych


Gość A.

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze miałam robione USG i wyszło, że mam zaznaczone drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe z widocznymi odbiciami, co sugeruje powietrze w drogach żółciowych. Wątroba o obniżonej echogeniczności i drobnoguzkowej strukturze. Poza tym wszystko w normie. Co to może oznaczać i jak to się leczy? USG zrobiłam z powodu ogromnych wzdęć, zaparć i bólu w środkowej części nadbrzusza. Poza tym od 2 tyg. mam stany podgorączkowe i dreszcze. Czy z tym problemem muszę zgłosić się do lekarza, czy to coś poważnego, czy może dieta wystarczy? Mam 32 lata, jestem szczupła i zdrowo się odżywiam, nie palę i nie piję alkoholu. Wyniki enzymów wątrobowych niewiele przekraczają normę. Od czego więc mam te zmiany i złe samopoczucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz w USG powietrza w drogach żółciowych może być spowodowany nawet błahymi powodami np. przewlekłym kaszlem, wymiotami jeśli nie ma Pani dolegliwości bólowych typu kolki żółciowej i kamicy żółciowej. Wątroba o obniżonej echogeniczności i drobnoguzkowej strukturze świadczyć może początkach marskości wątroby. Radziłbym wykonać badania sprawdzające funkcje wątroby czyli nie tylko ASPAT, ALAT, ale też bilirubinę, fosfatazę alkaliczną, GGTP, układ krzepnięcia. Na pewno trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. On po analizie wszystkich wyników badań zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Może okazać się konieczna konsultacja u hepatologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdzisława lat 61

Wczoraj byłam u lekarza internisty z opisem i zdjęciem USG a przyczyną był ból taki ja przy kamieniach na woreczku żółciowym. Chciałabym nadmienić, że 25 lat temu miałam operację i usunięto mi woreczek metodą tradycyjną .Na wyniku było napisane że - drogi żółciowe nieposzerzone - w ich rzucie znajdują się ogniska ech mogące odpowiadać obecności pęcherzyków gau /aerobilia/. Przewód żółciowy w wpólnu poszerzony do 13 mm. Lekarz powiedział, że go to niepokoi i skierował mnie na ponowne USG i do gastrologa. Bardzo mnie to niepokoi bardzo proszę o odpowiedż co to znaczy. l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×