Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uporczywy ból w prawym boku pod żebrami i pleców


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 34 lata. Od kilku miesięcy boli, kłuje, mnie w prawym boku, pod żebrami, czasami w plecy z prawej strony. Wynik badania USG: wątroba niepowiekszona, bez ogniskowych zmian, pęcherzyk żółciowy bez zlogów, drogi żółciowe nieposzerzone, trzustka i śledziona bez zmian, nerki prawidłowej wielkości, nie ma kamicy, pęcherz moczowy pusty, aorta brzuszna nieposzerzona. Lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze. Czasami męczy mnie zgaga, ale przechodzi, miewam zatwardzenia i hemoroidy (czasami krew z odbytu). Obawiam się jakiejś powaznej choroby, gdyż moi dziadkowie zmarli na raka żołądka (rodzice taty), a ciocia (siostra mamy) choruje na raka jelita grubego. Nic mi nie dolega więcej poza tymi objawami, ból to raczej kłucie, przechodzi na klika dni, a potem znowu, nie bardzo uciążliwe, ale je czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością z uwagi na Pani dolegliwości należy wykonać gastroskopię. Takie bóle w zakresie nadbrzusza połączone z okresową zgagą mogą świadczyć o patologii w zakresie przełyku, żołądka lub dwunastnicy (zapalenie, wrzody, przepuklina rozworu przełykowego). Z uwagi na okresowe zaparcia, krwawiące żylaki odbytu, wywiad rodzinny warto by było wykonać także kolonoskopię. Po otrzymaniu wyniku tych badań obrazowych zastanowić się nad dalszym postępowaniem terapeutycznym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc! Zrob badanie usg nerek. Ja mam kamien w nerce. Piszę do ciebie i nawet teraz cholernie mnie boli caly prawy bok, wyrostek i żołądek. Byłem u lekarzy specjalistów, każdy mówi co innego.Biore lekarstwa przeciwbólowe.Coś musze z tym zrobić.Miałem kolonoskopie,gastroskopie,wszystko wyszło dobrze a ja trzymam się za brzuch bo to niby nie od kamienia te objawy. Badałem mocz szczawiany wapnia, dużo erytrocytów,kamień mały.Możesz mieć kamień który daje takie objawy. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnikamiena 100% przejdzie jestem na wozku inwalidzkim i tez mialem kamien na nerce. klucie bylio tak bolesne ze nie moglem wytrzymac mimo paralizu kazdy ruch to bol strasznyy a przy tym moja spastyja byla wieksza i co chwike podskakiwalem oj bylo strasznie wycieli i spokuj. teraz w zwiazku z moja niepelnoasprawnoscia mam problemy z wypruznianiem i czesto wrecz caly czas mam klucie u dolu brzucha po prawej stronie i wzdecia, jak to moze byc przyczyna tych boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś podobnego , gniecie mnie podczas siedzenia w prawym boku pod zebrem , tak od 8 miesięcy , lecze się na wrzoody , ale miałem gastroskopie i jest ok , kazdy mówi zrób kolonoskopie , ale poco cierpieć jak niewiadomo co mi jest , wszystkie badania z krwi i usg ok , co mi poradzicie , dz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barbarbara

mnie tez od nie dawn okolo 10 dni w prawym boku boli nie boli znowu zaboli,a nawet od czasu do czasu prawdziwie zakluje .nie wiem nic na ten temat zaczne badania to sie zglosze ,scheise boie sie troche bo mam 53 lata to wszystkie hooby sa juz ?????????????? BARBARA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jetem po perforacji wrzodu zoladka i boli mnie brzuch.Ale boli mnie tez prawy bok pod zebrami.wyglada to tak ze zaciska na jakies 5 sec alr to strasznie zaciska potem 30-50 sec ulgi i potem od nowa i tak od 10-30 min:(mialem 2x gastroskopie i usg po coemiesiecznych morfologiach i wszystko jest jak nalezy.co to moze byc??nerwy???powiklania po perforacji???Lekaze nic nie wiedza na ten temat.Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też od kilku miesięcy boli w prawym podżebrzu.robiłam badanie USG i nic nie wyszło.ataki mam kilka dni ,robię dietę.kilka dni jest lepiej a potem znowu ból!Jak lekarz nie wiedział co jest,to zgonił na kręgosłup i dał na odczepne , skierowanie na rechabilitację co też nie pomogło,więc nie wiem co mam dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni dopadł mnie ból wątroby (nie wiem czy wątroby ale w tych okolicach wątroba - prawy bok - plecy ) jest odczuwalny tylko gdy oddycham ,gdy robię płytszy oddech wtedy czuć go mniej o osiemdziesiąt, dziewiędziesiąt procent mniej! i gdy robię pełny oddech wtedy już mocno *kłuje* co to może być? Gdy przechylam się też na boki do przodu do tyłu wtedy ból jest też o wiele silniejszy w tym samym miejscu? Mamy w domu tramadol więc *troszke* zabijam ten ból, ale zaczynam się bać, bardzo bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mialam silny bol w prawym boku pod zebrami. nie moglam w nocy spac bo nie moglam lezec bol byl tak silny ze nie moglam zlapac oddechu. naszczescie na drugi dzien mialam spokoj przestalo bolec, ale po jakims czasie wrocilo. bylam u lekarza robilam badania jest wszystko w porzadku wiec co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpię na takie dolegliwości o których piszecie juz od 6 lat. Kilka razy robione miałam : kolonoskopię i gastroskopie , nie mówiąc od USG brzucha .... i nic.... Lekarze mówia , ze to spastyczne jelito. Boli przez pare miesięcy , a potem 2-3 miesiace nic. Po czym koszmar sie znów zaczyna. Wizyty u gastrologa , pogotowie.Pobyty w szpitalu. Pomagaja kroplówki ze środkami przeciwbólowymi i przeciw spastycznymi. Wracam do domu ... i bóle mam od nowa. Mówia mi , że taki mam organizm , który reaguje skurczem jelit w wyniku nawet małego stresu. Bóle zaczynają sie zwykle jesenią a kończą w lutym.Bóle mam pod prawymi żebrami ( jest tam zakręt jelita grubego i to on mi tak daje popalić) Staram się sobie radzić , chociaz już nie raz miałam momenty załamania . łykam nospę i skopolan , tak codziennie przez parę miesięcy. Nie mam wyboru... Pozdrawiam wszystkich cierpiacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból w prawym boku mam już od ponad 20-tu lat. Nic nie stwierdzono, ale od pewnego czasu boli mnie żołądek i mam wrażenie jakby bolała mnie kiszka stolcowa. Tłumaczę sobie, że to pewnie hemoroidy, ale jestem jakaś niespokojna. Wiem, że powinnam zrobić gastroskopie i kolonoskopie ( tej ostatniej bardzo się boję, to podobno boli). W każdym razie idę do lekarza - od czegoś trzeba zacząć. Proszę napisać czy badanie kolonoskopii jest bardzo bolesne??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda mam podobne objawy od 3-ch tygodni boli mnie cała prawa strona brzucha a zacząło rwać na wysokości wyrostka i rozpierac pod prawym żebrem. teraz piecze cała połowa brzucha .usg nic nie wykazało .najlepiej jak leze w tedy jelita popracują i wszystko przechodzi a bynajmniej zelży dolegliwość. tk sugerowało przewlekłe zapalenie trzustki i wykazało torbiel na wątrobie możesz skontaktować się ze mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożenko niedawno miałam robioną kolendoskopie i gastoskopie rzeczywiście nic miłego ale niebyło tak strasznie troszke gorsza jest kolendoskopia bo troszke boli brzuch ale da sie przerzyć.Te dwa badania są bardzo potrzebne w twoim przypadku i mogą ci bardzo pomóc.Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 35 lat i tez mecza mnie bole w prawym boku, pod zebrami. Cala sytuacja zaczela sie jakis niecaly rok temu. USG ani badanie moczu nic nie wykazaly a cala wina spadla na kregoslup, choc z nim nie mam zadnych problemow. Moje objawy wygladaja caly tak samo. Chodzac, siedzac praktycznie bol jest nieodczuwalny a caly problem zaczyna sie w pozycji lezacej. Lezac na plecach po chwili rozpoczyna sie jakies dziwne uczucie przeksztalcajace sie moze nie w bol ale znaczny dyskonfort, uczucie jakby cos mi pod skora przeszkadzalo. Wiele gorzej jest gdy klade sie na prawym boku bo wtedy zaczyna sie ostre klucie co uniemozliwia zupelnie spanie w tej pozycji. Macie moze jakies pomysly co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. mam 35 lat od roku dokucza mi ten sam ból co państwa, usg -wynik rewelacyjny, brałam na własną rękę mleczko na żołądek- chwilowa ulga, wycieczka do lekarza - badania krwi na obecność bakterii Hp - wynik pozytywny, kuracja antybiotykowa + lek, zmniejszający ilość kwasu solnego, myślałam jestem wolna od tego przeklętego bólu, na chwilę nawet moje depresyjne nastroje odeszły - byłam pełna życia i radości, po kilku dniach - nerwy, ten sam ból i strach , a morze to coś strasznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam powiedzieć, aby sobie ulżyć - 1. dyjeta rygorystyczna! 2. małe posiłki 3. przed snem odpuścić z jedzeniem 4. rezygnacja z papierosów i alkoholu 5. do picia tylko woda niegazowana. 6. Ogromną ulgę daje picie siemia lnianego. Z pewnością mogę powiedzieć że opisane dolegliwości to jest właśnie ta okropna bakteria Helicobacter pylori - bez lekarza się nie obejdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem po zabiegu laparoskopowym w 2008 roku miałam usówane kamienie wraz z woreczkiem żółciowym boli mnie prawa strona tak jaby to była watroba mam bardzo czesto biegunki brzóch robi mi sie płaski wszystkie wnetrzności robia mi się wklesłe byłam u lekarza rodzinnego oni zapisuja tylko leki reklamowane które nac kompletnie nie pomagają a Ja walcze juz ponad rok prosze o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heniutek_c

Mam podobne objawy jak MAGDA, od kilku lat. Bóle mam pod prawymi żebrami. Boli przez kilka miesięcy, a potem jakiś czas nic. Bóle zaczynają sie zwykle jesienią, a kończą na wiosnę. Chociaż nie nazwałbym tego bólem a raczej skurczem, odrętwieniem powodującym pewien dyskomfort. Dotychczas zrobiłem tylko USG, które nic nie wykazało, lekarz chciał wykluczyć woreczek żółciowy i wykluczył. Nie wskazał mi konkretnych przyczym tych skurczów *Przyczyn może być wiele* powiedział. Ja bym obstawiał raczej kręgosłup, bo staram się prowadzić aktywny tryb życia, a w okresie jesienno-zimowym mam tego ruchu mniej, człowiek ciągle siedzi. Co do spastycznego jelita, to przecież stres towarzyszy nam okrągły rok. Poza tym nie staram się jeść tłusto, za to alkohol!!! Lubię też produkty mleczne. Zresztą, sam już nie wiem. To jelito spastyczne chyba też pasuje. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×