Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odma samoistna


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo duży problem z odmą samoistną,otóż w ciągu póltora miesiąca,odma wrociła już 3 razy,pierwszy raz nie bylem drenowany ,zas za drugim i trzecim razem niestety bylo to konieczne,trzeci raz byl najgorszy ze wszystkich trzech,ponieważ lewe płuco całkowicie się zapadło.Pierwsza odma wystąpiła na prawym płucu i byla lekka,dwie kolejne zaatakowaly już lewe płuco,od pewnego chirurga dowiedzialem się o operacji,która zapobiegnie kolejnym nawrotom odmy,czy taka operacja jest konieczna?nie ma innego sposobu aby odma nie wracała??drenowany już nie chce być,wiec w ostatecznosci zgodzę się na operacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taka operacja jest konieczna? - w przypadku nawrotów odmy taka operacja jest zalecana nie ma innego sposobu aby odma nie wracała? - operacja jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania odmie, trzeba w tej sprawie skonsultować się z torakochirurgiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci wielkopolskie centrum pulmonologi i terakochirurgi w poznaniu na ul samarzewskiego 62 jest to szpital ktory zajmuje sie tylko i wylacznie plucami. pojechałem tam bo tez lekaze nie umieli mi pomoc tylko mnie drenowali cały czas tam w poznaniu zajeli sie mna profesjonalnie. do dzis odma nie powrociła i dali mi 99,9% ze nie wróci. czuje sie swietnie. miałem robiona wideoterakoskopie i pleurektomie, jest to operacja po ktorej zostaja tylko drobne blizny. jesli chcesz wiecej informacji, prosze pisz. gg:8180482

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×