Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysokie dawki leków przy zapaleniu trzustki


Gość Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgosia

Witam.Od 9-lat choruję na przewlekłe zapalenie trzustki,mam 38 lat i od 7 lat jestem leczona tylko przeciwbólowo plastrami Durogesic.Początkowo w dawce 75 mq co 3 dni ,teraz 175 co 2 dni.Czy stosowanie tak wysokich dawek leku nie wpłynie na uszkodzenie ,innych narządów ?Chciałabym zaznaczyć że pani radiolog przy badaniu USG powiedziała że trzustka jest tak zwapniona że ledwo widoczny jest jej zarys ,czy jej stan jeżeli jest niewydolna nie doprowadzi do raka ,chcę napomnieć że mam też cukrzycę o wysokich wartościach czasem glukometr (często) pokazuje mi HI ?Bardzo boję się raka ponieważ mam 10-cioro dzieci gdzie najmłodsze ma 5-lat.Panie Doktorze bardzo proszę o odpowiedz w miarę Pańskiej możliwości jak najszybszą .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowanie tak wysokich dawek leku nie wpłynie na uszkodzenie ,innych narządów ? - jak każdy lek ma on oczywiście wpływ przy długotrwałym stosowaniu na różne narządy, w przypadku tego leku jednak ten wpływ niekorzystny jest niewielki czy jej stan jeżeli jest niewydolna nie doprowadzi do raka? - trzustka taka musi być często obserwowana (badania obrazowe USG czy też TK), ryzyko powstania raka w przypadku przewlekłego zapalenia trzustki jest zwiększone, trzeba ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich i zgłaszać się terminowo na badania kontrolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×